Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 4
Svečių: 2
Vartotojų: 2
kerryja60 , juanaut11

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Švedai pietauti sės prie pilviškiečių stalų

Birutė PAVLOVIENĖ

Pirmasis užsakymas – trisdešimt stalų 

Baldų gamybos baras ką tik atsidarė buvusiose šios bendrovės katilinės patalpose. Čia dirba keturi žmonės. Pirmasis užsakymas – pagaminti 30 stalų iš natūralaus ąžuolo. Tai – užmiesčiui skirti pietų stalai. 

Lietuvio akiai pilviškiečių gaminiai neįprasti: masyvūs, griežtoki. Pasak gamybos vadovo Arvydo Remeikos, tai tipiškas skandinaviškas stilius, kurio nesumaišysi nei su lietuvišku, nei su vokišku ar anglišku. Natūralus medis, ypač ąžuolas, visada turėjo vertę, todėl pilviškiečiai tikisi, kad darbo jie nepristigs ir stalus gamins ne vien užsieniečiams. Kol kas orientuojamasi į serijinę gamybą, o į užsienio rinką patenkama per tarpininkus. 


Nišų dar yra 

Praėjusių metų rudenį „Kelio ženkluose" pradėjo veikti klijuotos medienos baras, kuriame dirba 8 žmonės. Iš jų – dvi moterys. A.Remeika sakė, kad gamybos procese yra tokių operacijų, kurias sunkiau būtų atlikti gyvenimo rutinos išvargintiems vyrams. 

Subtiliau viską jaučiančios moterys atrinkinėja ir sutaiko medžio tašelius pagal raštą ir spalvą. 

Medžio ruošiniai pjaunami ne bendrovės lentpjūvėje, bet gaunami iš kitų tiekėjų. Klijuotos medienos bare ruošiami tašeliai saviems baldininkams, taip pat daromi kitiems gamintojams tiekiami ąžuolo ir beržo stalviršiai, klijuotos medienos ruošiniai kėdėms, taburetėms, spintelėms ir pan. 

Gamybos vadovas A.Remeika sakė, kad baldų pramonė Lietuvoje išplėtota, bet nėra daug įmonių, klijuojančių natūralią medieną. Todėl į šią rinkos nišą dar galima įsisprausti. 


Nenori žlugti – judėk 

UAB „Kelio ženklai" direktorius Juozas Urmanavičius kalbėjo, kad šiandien verslininkai, jeigu nenori žlugti, negali stovėti vietoje. 

Patalpų įsteigti minėtiems gamybos barams pilviškiečiai turėjo, o medienos apdirbimo stakles bei kitą įrangą teko susipirkti. Įsigijo ir pačias moderniausias „Weinig" firmos stakles. Į klijuotos medienos ir baldų gamybos barų technikos įrenginius bendrovė investavo apie pusę milijono litų. 

Pasak direktoriaus, dabar didžiausia problema – žaliava. Lietuvoje sudėtinga gauti gero ąžuolo. Pilviškiečiai daugiausia įsigyja parvežto iš Ukrainos. Nuo rąsto iki sauso, apdoroti tinkamo ruošinio praeina trys mėnesiai. 

„Kelio ženklai" statysis savo džiovyklą. Taip pat ir katilinę, kad užuot naudojus elektrą būtų galima sukūrenti medienos atliekas. Džiovyklai bei katilinei irgi prireiks apie pusės milijono litų. 


Produkcija kelininkams 

Naujos veiklos kryptys nereiškia, jog „Kelio ženkluose" neliko tradicinės srities. Juozas Urmanavičius sakė, jog kelio ženklų gamyba sudaro apie 30 procentų jų paslaugų. 

Pastoviai laimimi konkursai Marijampolės, Klaipėdos, Alytaus ir Telšių regioninių kelių užsakymams. Verslo partnerių turima Kaliningrado srityje, o nuo pernai kelio ženklai pradėti gaminti ir baltarusiams. 

Nemažą dalį (2,7 milijono litų) pernai sudarė bendrovės teikiamos įvairios prekybos paslaugos, o bendra veiklos apyvarta siekė 7,5 milijono litų. 

„Kelio ženkluose" dirba apie 80 žmonių. Pernai UAB „Kelio ženklai" gavo tarptautinius standartus atitinkančios produkcijos kokybės valdymo sertifikatą.
Autorius:Birutė PAVLOVIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/bp0129.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1816
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License