Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 2
Svečių: 2
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Kovos dėl Pilviškių punkto

Žemės ūkio kooperatyvas „Suvalkijos cukriniai runkeliai“ ir naujasis jo vadovas šakietis Juozas Valaitis pasiryžę rimtai pakovoti dėl žadamo uždaryti cukrinių runkelių supirkimo punkto Pilviškiuose. 

Pasak J. Valaičio, Kėdainių cukraus fabriko vadovai svarsto, jog šis punktas jiems nenaudingas, nes AB „Lietuvos geležinkeliai“ padidino pervežimo tarifus ir todėl pabrango vagonais gabenamų šakniagumbių kelionė į cukraus fabriką. Nors naujoji ŽŪK „Suvalkijos cukriniai runkeliai“ valdyba visuotiniame susirinkime dauguma balsų nusprendė įrašyti nutarimo punktą, kad Pilviškių supirktuvė išliktų, fabriko savininkai jų klausyti nenori. 

– Bent dar šiais metais supirktų Pilviškiuose, – sakė J. Valaitis. – Jei žmonėms reikės vežti kažin kur, tai ir derlių užtruks nuimti geru mėnesiu ilgiau, ir keliai bus išmalti. 

Ūkininkas nesupranta, kodėl visa tai daryti reikia būtent dabar, kai žmonės neturi, kur trauktis, ir vis tiek privalės nuimti būsimą derlių. Jiems neleidžiama ramiai pabaigti šiuos ūkinius metus, o vėliau galbūt pasirinkti, ar auginti tokiomis sąlygomis šią kultūrą. 

Kai jau atrodo, jog padėtis normalizuojasi ir runkelių augintojai pradeda džiaugtis stabiliu pelnu, jiems ant galvų vėl pasipila nepalankių naujienų kruša.

Taigi, šį penktadienį, 10 val., J. Valaitis kviečia visus žemdirbius, neabejingus Pilviškių supirkimo punkto likimui, rinktis prie jo ir tartis su pakviestais dalyvauti cukraus fabriko vadovu Sauliumi Mozeriu bei punkto vedėju Juozu Kokanskiu.

Iš viso Suvalkijos krašte dabar yra 113 kooperatyvui priklausančių cukrinių runkelių augintojų – 55 Šakių rajone ir 58 Vilkaviškio krašte.
Autorius:Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=14134
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1299 | Raktažodžiai: Pilviskiai, Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2020-05-27

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License