Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 13
Svečių: 11
Vartotojų: 2
AaaAlorita , kristenuu2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Cukrinių runkelių augintojai punkto Pilviškiuose neturės

"Santaka"  2009 m. Birželio 16 d. Antradienis.

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Penktadienio rytą prie Pilviškių cukrinių runkelių supirkimo punkto būriavosi Vilkaviškio ir Šakių rajonų žemdirbiai. Juos čia sukvietė naujai išsirinkta žemės ūkio kooperatyvo „Suvalkijos cukriniai runkeliai“ valdyba ir jos pirmininkas Juozas Valaitis. Pirmiausia buvo išklausyta ūkininkų nuomonė, o tada susėsta prie stalo su Kėdainių cukraus fabriko vadovu Sauliumi Mozeriu ir punkto vedėju Juozu Kokanskiu. 

Išreiškę žemdirbių pageidavimą palikti dirbti Pilviškių supirkimo punktą valdybos nariai išgirdo atsakymą, kad jį uždaryti jau nuspręsta. Kėdainių fabriko direktorius, dar neseniai dievagojęsis, jog punktas išliks bet kokiu atveju, informavo, kad čia susirinkta visiškai ne derėtis, o tiesiog pasiaiškinti, kaip geriau organizuoti cukrinių runkelių išvežimą iš ūkininkų laukų. 
Suglumusi valdyba dar bandė karingai reikalauti palikti punktą, grasinti, kad ūkininkai išveš savo produkciją į Marijampolės cukraus fabriką, bet jokių nuolaidų nesulaukė. Tik pradėjus kalbėti pavyzdžiais, S. Mozerį pavyko įtikinti, jog Suvalkijos laukų keliukai nėra tokie geri kaip smėlėtoje Lietuvos pusėje. Iš molingų laukų rudenį vos pavyksta „išsikrapštyti“ su kelių tonų priekaba, o ką jau kalbėti apie didesnes mašinas. Užsigeidę furgonais vežti iš laukų rudeninį derlių fabriko savininkai turbūt net neįsivaizdavo, kaip atrodo šių dviejų rajonų žemės. 
Po netrumpų derybų S. Mozeriui teko skambinti Kėdainių cukraus fabriko savininkams ir aiškinti situaciją. 
Viena, ką iškovojo ŽŪK „Suvalkijos cukriniai runkeliai“ valdyba, yra tai, kad ūkininkai galės patys atvežti savo produkciją iki patogios į furgonus pakrauti vietos ir už tai jiems bus sumokėta. Atstumus turės kontroliuoti punkto vedėjas J. Kokanskis. 
Po derybų suvalkiečiai nebuvo labai laimingi. Pasak ūkininko S. Žilinsko, kas gali garantuoti, kad kitais metais fabrikantai nepasakys, jog ir furgonais žaliavą jiems vežti per brangu. Arba lieps ūkininkams pristatyti runkelius patiems, o gal ir išvis jų atsisakys...

null

Prieš susitikdama su cukraus fabriko vadovu ŽŪK „Suvalkijos cukriniai runkeliai“ valdyba pasitarė su žemdirbiais.
Autorės nuotr.
Autorius:Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=14184
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 2363 | Raktažodžiai: Pilviskiai, Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2020-10-19

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License