Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 10
Svečių: 7
Vartotojų: 3
lucibeast , jessievf2 , esterwy11

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Tūkstantis baltų lelijų pražydo gyvybės medžiuose

„Lango“ puslapyje buvo rašyta, kaip Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokiniai su dailės mokytoja Vaidute Diržiuviene Lietuvos tūkstantmečiui pagamino 18 metrų juostą iš tūkstančio popierinių lelijų. 
V. Diržiuvienė tuomet pasakojo, jog baltų lelijų juosta vėliau bus išformuota ir iš popierinių gėlių pagaminti popieriniai gyvybės medžiai. Juos, atvykusi į Dainų šventę, rankose neš Pilviškių gimnazijos šokėjų delegacija. 
Tačiau planai šiek tiek pasikeitė. Švietimo skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė paprašė gimnazistų pagalbos – padėti papuošti ir kitus Dainų šventės dalyvius. Taigi su grakščiais gyvybės medžiais rankose į sostinę vyks ne tik pilviškiečiai, bet visa Vilkaviškio miesto delegacija. 
„Planuojame suformuoti apie 150 medžių. Užduotis nelengva ir lelijų, žinoma, per mažai, todėl turime jų išlankstyti gerokai daugiau, o vaikai jau irgi kiek pavargę. Tačiau smagu, kad buvome pastebėti. Tad renkamės, vieni klijuoja, kiti lanksto, nešamės ir į namus – taigi numatytą darbą padarysime“, – kalbėjo projekto vadovė Vaidutė Diržiuvienė. 
Praėjusią savaitę baigta ir antroji projekto „Lietuvos tūkstantmečiui – tūkstantis lelijų“ dalis. Ja norėta įamžinti 12 žinomiausių Lietuvos datų (tai Lietuvos vardo paminėjimas Kvedlinburgo analuose, Lietuvos krikštas, S. Dariaus ir S. Girėno skrydis ir kt.). 
Žymiosios datos įamžintos ant dailių medinių lentelių. Jas apipavidalinant panaudota mišri technika – tapyba, koliažas, grafika ir kt. Visos lentelės buvo nulakuotos, kad būtų ilgaamžės. 
Prie pastarosios projekto dalies kartu su jo vadove V. Diržiuviene daugiausiai plušo gimnazistai Tadas Lenčiauskas, Rūta Aleknavičiūtė ir Aistė Dubickaitė. Išrinkti aktualiausias datas vaikams padėjo istorijos mokytojas Norbertas Kukis, o medžio lenteles, ant kurių sužymėtos datos, paruošė technologijų mokytojas Sigitas Rinkevičius. 
Šiuo metu 12 lentelių su datomis kabo Pilviškių „Santakos“ gimnazijos fojė, o vėliau tikriausiai papuoš istorijos kabineto sienas.

null

Tūkstantį popierinių lelijų išlankstę Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokiniai turėjo pasidarbuoti ir vėl. Iš šių gėlių suformuotais gyvybės medžiais nešini Dainų šventėje pasirodys ne tik pilviškiečiai, bet ir visa Vilkaviškio delegacija. 
Vaidutės DIRŽIUVIENĖS nuotr.
Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=14285
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 3500 | Raktažodžiai: Pilviskiai, Pilviškiai, gimnazija
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2020-05-27

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License