Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 4
Vartotojų: 2
wilmaui16 , julianat11

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Mes nelikome nepastebėti

Rima PALIŠKYTĖ 
Komandos kapitonė

Pilviškių vidurinė mokykla dalyvauja JAV Aplinkos apsaugos ministerijos organizuojamame projekte „Savanoriškas upių ir upelių monitoringas". Mūsų savanorių grupė tyrė ir įvertino Višakio upės atkarpą. Prieš pat žiemos atostogas vyko baigiamoji ekologinio monitoringo konferencija. Joje dalyvavo 27 Marijampolės apskrities mokyklos, gimnazijos ir kolegija. 

Šešupės baseino savanoriško monitoringo projektas vykdomas jau antri metai, todėl mes labai džiaugiamės, jog mūsų komandos įdėtos jėgos, darbas ir pastangos neliko nepastebėtos. Man teko būti kapitone, o mūsų komandą sudarė Rytis Janušauskas, Povilas Narijauskas, Karolis Dumbliauskas ir, žinoma, komandos siela, mūsų mylima biologijos mokytoja ir vadovė Daiva Paškauskienė. Kaip ir kiti, buvome parengę trumpą darbo pristatymą, kurį vertino kompetentinga komisija. Mūsų projekto pristatymas ir apgynimas buvo pripažintas vertingiausiu pranešimu. Bet komandos veikla neapsiribojo tik projekto pristatymu, vandens kokybės tyrimais ir floros monitoringu. Sprendėme ir ekologinę problemą, nes mums ne tas pats, kokioje aplinkoje gyvename. 

Pastebėję, kaip šiukšlinama Višakio pakrantė, iš pradžių bandėme kalbėtis su šiukšlintojais. Tačiau jie su mumis bendrauti atsisakė. Tada kreipėmės į Barzdų seniūną, kuris teršėjus įspėjo, bet ir tai jiems buvo nė motais. Mes buvome atkaklūs ir savo tikslą pasiekėme. Nevaleikos buvo nubausti 100 litų administracinėmis baudomis, šiukšlyno neliko nė ženklo. 

Įvertinus, kad atliktas didelės reikšmės darbas, kiekvienas mūsų grupės narys buvo apdovanotas diplomu su garbingų mokslo žmonių parašais, o komanda iškovojo pagrindinį prizą savo mokyklai – kompiuterį, spausdintuvą, mikroskopą, žiūronus ir fotoaparatą. Tai palengvins darbą vykdant tolesnę projekto veiklą. 

Nors sakoma, kad savame krašte pranašu nebūsi, bet šį kartą patarlė taisyklei nepakluso. Galima pasidžiaugti, kad daugėja moksleivių, norinčių dalyvauti projekte. Tikimės, jog ekologinės problemos bus daug greičiau ir efektyviau sprendžiamos, o gyventojai – kur kas supratingesni.Autorius:Rima PALIŠKYTĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/kt0207.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1179
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-06-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License