Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 7
Svečių: 3
Vartotojų: 4
oraje69 , juanaut11 , cathypd18 , NeWSNox

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

„Drauge“ liko kraštiečių pėdsakai

Antanas ŽILINSKAS 
Vilkaviškio krašto muziejaus direktorius

Prieš šimtą metų, 1909 m. liepos 12 d., išėjo pirmasis JAV lietuvių dienraščio „Draugas“ numeris. Garbingą istoriją turintis laikraštis atlaikė laiko audras ir toliau džiugina skaitytojus tiek už Atlanto, tiek Lietuvoje. 

Malonu priminti, kad prie „Draugo“ išpopuliarinimo daug pastangų padėjo ir iš Vilkaviškio krašto kilę rašytojai, poetai, žurnalistai. Nuo pokario laikų „Draugo“ kultūrinio priedo redaktoriumi dirbo poetas Kazys Bradūnas. Jo redaguojamame puslapyje spausdinosi rašytojai Albinas Baranauskas (kilęs iš Bartninkų), Antanas Vaičiulaitis (Didieji Šelviai), Algirdas Liansbergis (Kybartai). Šešiasdešimt metų laikraštyje nepailstamai sporto temomis rašo žurnalistas Edvardas Šulaitis (Kybartai). Daugiau kaip trisdešimt metų „Draugą“ redagavo nepakeičiamoji optimistė žurnalistė Danutė Bindokienė (Bartninkai). Pastaruosius metus „Draugo“ kultūrinį priedą rengia žurnalistė Aldona Žemaitytė-Petrauskienė (Pilviškiai) (paryškinimas mūsų - Pilviškiai.lt). Dažnai laikraštyje galima surasti iškilių menininkų – dailininkės Magdalenos Birutės Stankūnienės (Oželių k.) ir fotografo Algimanto Kezio (Vištytis) darbų. 

„Draugo“ dienraščio fondo pirmininkė Marija Remienė sakė, kad laikraštis mielai spausdintų ir Lietuvoje gyvenančių autorių straipsnius bei kūrybą, kvietė bendradarbiauti ir Vilkaviškio krašto žmones. 

null

Ilgametė „Draugo“ redaktorė Danutė Bindokienė – su generolu Jonu Kronkaičiu. Generolo tėvas yra gimęs Juodupėnų k., Klausučių sen.


Autorius:Antanas ŽILINSKAS

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=14524
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1786 | Raktažodžiai: Pilviskiai, Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Šeštadienis, 2019-12-07

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License