Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 1
Vartotojų: 5
melbass18 , edwardna18 , alfredhj4 , lisapi16 , jasminejj60

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Po kaimo bendruomenės šventės liko geri prisiminimai

Birutė NENĖNIENĖ

Po sėkmingai pavykusių švenčių malonūs įspūdžiai ilgai išlieka atminty­je, išblukindami tuos sunkumus, su kuriais teko susidurti siekiant užsi­brėžto tikslo. Tai pasakytina ir apie pirmąkart Alksnėnų kaimo bendruo­menės iniciatyva organizuotą vasaros šventę, skirtą Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti. 
Jau beveik prieš metus bendruomenės pirmininkė Janina Juraitienė pla­navo, kad šventė turėtų vykti didžiausių parapijos atlaidų – Žolinės – dieną. Prieš gerą pusmetį parapijos klebonas Antanas Kereišis pasisiū­lė bendradarbiauti rengiant kaimui šventę ir užkvietė pažįstamus savi­veiklininkus iš Kalvarijos ir Šakių savivaldybių. 
Vasarai persiritus į antrąją pusę, dažną dieną J. Juraitienė viena pati ir kartu su talkininkais prie bendruomenės namų pešė piktžolių kemsy­nus, kiti alksnėniečiai išlygino žemę. Bendruomenės pirmininkei širdis iš džiaugsmo virpėjo, kai paauglės mergaitės šventei pasisiūlė prikar­pyti vėliavėlių, pripūsti balionų. Dėl to, kur žiūrovams būtų galima pri­sėsti, irgi nereikėjo ilgai sukti galvos. Dar pavasariop talkos metu bu­vo išrėžti Alksnėnų kapines stelbę medžiai, tad jų rąstgaliai atstojo suoliukus arba atramas laikiniems stalams. 
Šventės dieną nuotaiką šiek tiek sugadino po atlaidų šv. Mišių pliūpte­lėjęs lietutis, tad pamažėjo žiūrovų, vėlavo cepelinų virėjai, liko į dan­gų nepaleisti alksnėniečių svajones žadėję pakylėti spalvoti balionai... Tačiau geros nuotaikos spalvos skleidėsi čia pat, koncertuojant kalvari­jiečių kaimo kapelai „Giminės“, griškabūdiečių folkloro ansambliui „No­va“. Sveikinimo žodį alksnėniškiams ir jų svečiams tarė Pilviškių seniū­nas V. Judickas. Pilviškių miestelio bendruomenės pirmininkas K. Bra­zys pasidžiaugė kaimynų švente, pakvietė dalyvauti jau tradiciškai kas­met Pilviškiuose po šv. Baltramiejaus atlaidų vykstančioje šventėje. 
Alksnėnuose Žolinės atlaidai neatsiejami nuo lankymosi Mažučių koply­tėlėje. „Santakoje“ buvo rašyta apie tai, kad gaisras nuniokojo medi­nės koplytėlės vidų ir išorės sieną, kad kilo svarstymų, ką toliau daryti su šiuo istorinės vertės neturinčiu statiniu. 
Kol kai kurie alksnėniečiai mąstė, ar koplytėlę reikėtų visiškai nugriau­ti, ar vis dėlto suremontuoti, iš kur gauti tam lėšų, „greitoji pagalba“ atėjo netikėtai. Alksnėnų kaimo ūkininkas Stasys Jasulaitis parūpino reikalingų medžiagų, o kitas alksnėniškis, Alvydas Bernotaitis, su sūnu­mi padarė staliuką, koplytėlės sienas apkalė lentutėmis, nudažė. „Dėl savo tėviškės laukuose stovinčios koplytėlės likimo nerimavo Ameriko­je gyvenanti Gintarė Kezys. Dirbu iš jos nuomojamą žemę, todėl nura­minau, kad sutvarkysiu“, – sakė S. Jasulaitis. 
Žmogus pasidžiaugė, kad likus kelioms dienoms iki Žolinės galėjo savo pažadą ištesėti. Vyriškis sakė, jog ši vieta jam brangi, nes susijusi su vaikystės prisiminimais. Jis kiekvieną vasarą teritoriją aplink koplytė­lę ir koplytstulpius nušienauja porą kartų. Tačiau šią lietingą vasarą žo­lė augo sparčiau, todėl prieš Žolinę teko apsisukti jau trečią kartą. 

Padėka 
Ačiū visiems, padėjusiems mūsų darbuose, organizuojant Žolinės atlai­dus ir šventinį renginį, kuris Alksnėnuose vyko pirmą kartą. 
Nuoširdžiausiai dėkojame už pagalbą mūsų klebonui Antanui Kereišiui, ūkininkams, bendruomenės nariams. 
Esame dėkingi UAB „Vicompa“, E. Jočienės IĮ „Toma“, Birutės Simona­vičienės paslaugų įmonei, Pilviškių kavinei-barui „Reminda“, veterina­rijos specialistei Vilijai Vasiliauskienei. 
Netikėtai prieš šventę pasirodė Seimo narys Julius Dautartas. Jis ne tik auka parėmė mūsų bendruomenę, bet pažadėjo pasirūpinti ir atvežti į mūsų miestelį spektaklį. 
Norime padėkoti Pilviškių seniūnui Vytautui Judickui ir Pilviškių mieste­lio bendruomenės pirmininkui Kęstučiui Braziui, kurie pasirūpino suo­lais, taip pat – tvarką palaikiusiems policijos darbuotojams. 
Širdingai ačiū ūkininkei Vilijai Rastauskienei, kurios išaugintomis gra­žuolėmis gėlėmis buvo papuošta mūsų bažnytėlė. 

Janina JURAITIENĖ 
Alksnėnų kaimo bendruomenės pirmininkė

null

Į kaimo bendruomenės surengtą šventę noriai atėjo alksnėniečiai ir jų svečiai.
Autorės nuotr.
Autorius:Birutė NENĖNIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=14830
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 4022 | Raktažodžiai: Alksnenai, šventė, Alksnėnai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License