Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 5
Vartotojų: 1
terranceup69

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Rajono melžėjų varžytuvių nugalėtoja nepasikeitė

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Penktadienį Bebrininkų kaime (Pilviškių sen.) vykusiose melžėjų varžy­tuvėse dalyvės ir organizatoriai vėl sveikino antrus metus tą pačią ren­ginio nugalėtoją – Editą Didžiulienę iš Matlaukio kaimo. 

Šįmet į Lietuvos veterinarijos akademijos Josifo Taco melžimo moky­mo centro, Vilkaviškio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus ir Pie­no gamintojų asociacijos Vilkaviškio skyriaus organizuotą konkursą daug pretendentų nebuvo. Nors dovanos buvo tikrai vertingos, bet, pa­sak pagrindinio renginio organizatoriaus, asociacijos rajono skyriaus pirmininko Albino Šneiderio, nei mikrobangų krosnelės, nei mobilieji te­lefonai ir piniginiai prizai naujų veidų į konkursą nepriviliojo. Trečią kartą organizuotame rajoniniame konkurse šįmet varžėsi keturios jau ankstesniais metais jame dalyvavusios melžėjos: Edita Didžiulienė, Ra­sa Kvederienė, Roma Čižauskienė, šeimininkų dukra Indrė Gustaitytė ir konkurso naujokė Jolanta Bosienė, kuri nepadarė gėdos A. Šneiderio ūkiui ir užėmė trečiąją vietą. 

Moterų žinių ir įgūdžių vertinti atvyko labai autoritetinga komisija: Lie­tuvos veterinarijos akademijos Josifo Taco melžimo mokymo centro va­dovas, konkurso „Geriausia melžėja“ organizacinio komiteto pirminin­ko pavaduotojas dr. Saulius Tušas, šio centro mokslo darbuotoja Ramu­tė Mišeikienė ir laborantė Kristina Odinienė, Valstybinės maisto ir vete­rinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyr. specialistė An­tanina Greičiuvienė, LVA Gyvulininkystės katedros lektorė Aldona Šim­kienė. 

Šįmet buvo atsisakyta teorinės dalies. Užpildžiusios anketas ir išsitrau­kusios numerius, dalyvės rodė, kaip moka paruošti įrangą, po to buvo vertinamos praktinėse rungtyse. Melžėjos komisijai pademonstravo, kaip moka plauti ir melžimui paruošti įrangą, kaip elgiasi su gyvuliu, kaip nustato somatinių ląstelių kiekį piene. Komisija stebėjo ir moterų sanitarinį pasiruošimą, melžimą, fiksavo melžimo laiką. 

Nemačiusios tokios daugybės žmonių, ypač nerimavo Rūtos ir Kęsto Gustaičių ūkio karvutės. Su jomis susitvarkyti melžėjoms buvo neleng­va. Daug lėmė ir jaudulys. Kaip sakė pirmąkart konkurse dalyvavusi J. Bosienė, pamačiusi gausią komisiją ji akimirkai net užmiršo, nuo kurio galo reikia viską pradėti. 

Pagal surinktus balus dalyvės galutinėje įskaitoje išsirikiavo tokia tvar­ka: E. Didžiulienė, R. Kvederienė, J. Bosienė, R. Čižauskienė ir I. Gus­taitytė. Prizų ir siurprizų užteko visoms melžėjoms, dovana nudžiuginti ir svetingi nepaprastai tvarkingo ūkio šeimininkai R. ir K. Gustaičiai. 

Pirmąkart rajono melžėjų varžtuvėms dangus dovanojo puikų orą. Pil­viškių seniūnas Vytautas Judickas pasirūpino, kad Bebrininkuose vyku­sio renginio svečiai turėtų kur patogiai atsisėsti, kad būtų pastatyta ne­maža palapinė ir stalai. Renginį kuravusi Žemės ūkio skyriaus vyr. spe­cialistė Ona Slavinskienė sakė buvusi maloniai nustebinta, mat atvykus jau viskas buvo sustatyta, beliko tik įsikurti. Svečius linksmino Pilviš­kių kaimo kapelos muzikantai. 

A. Šneideris pasirūpino, kad renginio žiūrovai turėtų kuo užsiimti, kol bus paskelbti varžytuvių rezultatai. Svečiai varžėsi puodynių daužymo rungtyje, mėtė virvę ant medinio jaučio galvos, kurią pagamino pats Pieno gamintojų asociacijos rajoninio skyriaus pirmininkas. 

Kaip ir visada, šventėje netrūko geros nuotaikos, skambėjo bendra dai­na.

null

„Melžėjos konkursui išrikiuotos“, – komisijai raportavo vyr. melžėja Onutė – Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistė Ona Slavinskienė (dešinėje).
Autorės nuotr.
Autorius:Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=14845
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 2380 | Komentarų: 1 | Raktažodžiai: Pilviskiai, Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Šeštadienis, 2020-04-04

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License