Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 14
Svečių: 9
Vartotojų: 5
paulettegx3 , cecilfu4 , berthats1 , bobnc11 , jaclynqh11

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Upių vandenys ištvino ir Suvalkijos krašte

Birutė PAVLOVIENĖ

Vilkaviškio miesto sodo pakraščius užtvindė Šeimena. Vandens plotai suliūliavo tarp kelio ir buvusios autotransporto įmonės, papluko Vilkaujos ir Šeimenos upių santaka. Vandenyje atsidūrė gretimų gatvių gyventojų šiltnamiai ir braškių lysvės. 

Šeštadienį Vilkaviškyje Šeimena savo vandenis jau ginė virš pėsčiųjų tiltelio, esančio tarp pradinės mokyklos ir ligoninės. Traukiantys į turgų turėjo sukti kitu keliu. Mažosiomis mariomis tapo paupio žemumoje tarp Lobiškių gatvės ir Kisiniškių gyvenvietės esanti „Saulėtekio" sodų bendrija: nameliai – vandenyje, o aplinkui plauko būriai ančių. Pakilęs Šeimenos upelio vanduo prie kanalizacijos trasos plūstelėjo į Vilkaviškio pirminės sveikatos centro rūsius. Penktadienį dėl to teko užsukti centrui tiekiamą vandenį: visiškai nedirbo Stomatologijos ir protezavimo kabinetai. Vanduo rūsiuose buvo pakilęs apie 40 centimetrų, vakar jo lygis buvo apmažęs iki 15 cm. 

Pasidarbavo ir Širvintos upės ledai. Lyg plunksnelę nukėlė 2001 metais pastatytą ir Draugystės vardu vadintą pėsčiųjų tiltą, prie Lankeliškių sujungusį Šeimenos ir Bartninkų seniūnijas. 

Sutyvuliavo pievos aplink Pilviškius Antanavo ir Vilkaviškio pusėje. Miestelyje, Vasario 16-osios gatvėje, prie Pilvės ir Šešupės santakos gyvenanti Elena Skatikienė pasakojo, kad ledonešio potvynis čia yra įprastas dalykas. Amžinąjį atilsį vyras daržinę įrengęs ant polių, kad vanduo nepasiektų šieno. Tvarte per potvynį paklojamos sijos, sudedamos lentos ir ant jų užkeliami gyvuliai. Vanduo kitąkart pasiekdavo trobą, po kiemą būdavo vaikščiojama iš lentų padarytais tiltukais. Kad vanduo nepatektų į namo rūsį, dalį jo durų angos užmūrydavo. Bet buvo metų, kad potvynio vanduo viską išmirkydavo, net rūsyje esantį duonkepį. Jį prieš kepant duoną, kai tuo dar užsiimdavo, tekdavo išdžiovinti. E.Skatikienė sakė, kad draudžia pastatus nuo potvynio padarinių ir vienąkart yra gavę už tai 100 litų išmoką.Autorius:Birutė PAVLOVIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/bp0210.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1725
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License