Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 2
Svečių: 2
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Savaitgalį Pilviškių kraštą „šukavo“ policija

Eglė KVIESULAITIENĖ

Ašaromis netikėjo 

Bene dažniausiai jaunuoliai santykius „aiškinasi" šokiuose ar po jų. Tad pirmasis pareigūnų aplankytas objektas buvo kultūros namai. Nors jokių susistumdymų nepastebėta, tačiau į akis krito tai, jog dauguma šokėjų – nepilnamečiai. O tai reiškia, kad jiems pasirodyti gatvėse galima tik iki 22 val. Įspėjus, jog nepilnamečiai turi apleisti salę, šokti liko vos dvi poros. Taigi linksmybės greitai baigėsi. 

Netrukus į nuovadą buvo pristatytas šešiolikmetis Linas V. Vaikinas teistas už pinigų padirbinėjimą, bausmė atidėta metams, įpareigojant tęsti mokslą bei būti namuose nuo 22 val. iki 7 val. Sugautas pusę vienuoliktos vakaro jis ašarodamas bandė įrodinėti, jog draugai jam sakę, kad dar tik be penkių dešimt. Vyrukas alkotesterin „įpūtė" 1,55 prom. (vidutinis girtumas). Tokie aparato parodymai jį visiškai sugraudino. Tačiau pareigūnų paauglio ašaros nė kiek nejaudino – vaikiną jie baudę ne kartą, su teisėtvarkos pareigūnais jis turėjęs įvairių nemalonumų, bet iš to nepasimokė. Kai buvo surašyti dokumentai, ir policininkas paprašė palaukti koridoriuje – tuoj parvešiąs namo ir pristatysiąs tėvams, Linas V. spruko į tamsą ir nebepasirodė. 


Skundžia kaimynai 

Visą penktadienį policijos ekipažai zujo po pilstuko „taškus". Policiją informuojame ir apie mūsų skaitytojų redakcijai praneštus pilstuko pardavėjus, dažnai į reidus važiuojame drauge. Nors žmonės dažnai mano, kad pareigūnai įėję į pilstukininko namus paima „duoklę", dėl to nieko ir „neranda". Negalime teigti, jog tokių atvejų nebūna, tačiau pabandykime įsivaizduoti, ar nesugebėtume paslėpti nedidelio butelaičio poros aukštų name ir dar keliuose ūkiniuose pastatuose. Todėl lengviau dirbti, kai apie „tašką" informuojantys žmonės pasako, kur skystis slepiamas. 

Gal prieš mėnesį buvome gavę informacijos, jog Rumokuose gyvenanti jauna Paškauskų šeima prekiauja pilstuku ir jį laiko ūkiniame pastate po karvės ėdžiomis. Tačiau tuomet, apžiūrėję dviejų kambarių butą ir ūkinį pastatą, nieko neradome. Išėję iš aštuonbučio sutikome linksmą vietinį pilstuko vartotoją, kuris mums išpyškino, jog kvaili esame – nemokėjom ieškoti, reikia žiūrėti po spinta. Šį kartą pasinaudojome informatoriaus pranešimu. Tiesa, plastmasinis butelis su alkoholio kvapą turinčiu skysčiu buvo paslėptas spintoje, o jauna trijų vaikučių mama įrodinėjo, jog jį laikanti savo reikmėms. 

Įėję į nelegalia prekyba užsiimančių žmonių namus, ypač tų, kurie dar nebuvo bausti, visuomet išgirstame versiją – kaimynai skundžią iš keršto, kaltinimai nepagrįsti. Tačiau aptikus draudžiamą produktą, kalbos paprastai nutyksta. 

Panašiai buvo ir pilviškiečių Ašmenų namuose. Prieš kurį laiką, neradus pilstuko, jie kaltino netikusius kaimynus. Tačiau šįkart pareigūnai aptiko paruoštą vadinamąją „normutę" – pusę buteliuko, spėjama, spirito, kuris praskiedžiamas tokiu pat kiekiu vandens. 

Pilviškietis Juozas Naikelis buvo sulaikytas išėjęs tiesiog iš „taško". Vyriškis paruoštą vartoti produktą buvo susipylęs į „Geros" degtinės butelį ir jau mynė dviračiu namo. 

Tačiau šįkart pasimėgavimas svaigalais jam gali kainuoti brangokai – mažiausia bauda už alkoholio surogatų pardavinėjimą ar laikymą – 500 litų. 

Savo krašte dirbo ir Kybartų nuovados ekipažas. Pagal redakcijos pateiktą sąrašą jie aplankė keletą spėjamų taškų Šiaudiniškių kaime. Šįkart pilstuko rasta Jurgio Pumerio namuose. 0,7 l talpos butelį vyriškis slėpė po sofa. 


Per stiprus alus 

Liūdnai ta naktis praėjo pilviškiečiams, besimėgavusiems savaitgalio ramybe ir už vairo sėdusiems išlenkus taurelę kitą. 

Sustabdytas Marius Vinčiauskas pareigūnams įrodinėjo, jog gėręs tik alaus. Paskui bandė pasakoti, jog alus buvęs „stiprusis". Tačiau labiausiai 25-erių metų vyriškį nustebino tai, kad už lengvą girtumą (1,47 prom.) jam teks pakloti 1000–1500 litų baudą arba prarasti teisę vairuoti nuo vienerių iki pusantrų metų. Jaunas vyras teigė, jog tokia suma – beveik metų atlyginimo dydžio. 

Panašiai sureagavo ir pilviškietis Giedrius Rinkevičius, kuris vairavo automobilį lengvai girtas (0,91 prom.). Vaikinas iš pradžių nenorėjo pateikti vairuotojo pažymėjimo, tačiau pareigūnai paaiškino, jog tai bus sunkinanti aplinkybė – atsakyti teks pagal įstatymą. 

Į pareigūnų rankas pateko dar vienas – iš šimtadienio draugus pavėžėjęs jaunuolis, mat nedegė vienas automobilio žibintas. Pinigine bauda vaikino nebaudė – jam pareikštas raštiškas įspėjimas. 


Ilgiau rašo 

Tie, kurie nebuvo įkliuvę keliuose budintiems policininkams, ko gero, net neįsivaizduoja, kiek laiko trunka užpildyti dokumentus. Įforminti visus neblaivaus vairuotojo padaryto prasižengimo dokumentus užtrunka apie valandą: surašyti protokolą, nušalinimo nuo vairavimo, transporto priemonės paėmimo aktus, paaiškinimus. Jei transporto priemonė priklauso kitam asmeniui, reikia apklausti ir šį. Po to iškviesti tarnybą, kuri nugabentų neblaivaus vairuotojo automobilį į saugojimo aikštelę. Jei pažeidėjas nesutinka su alkotesterio parodymais, tenka vykti ligoninėn. Tad eismo saugumą prižiūrintys policininkai apkrauti šūsnimis popierių, per kuriuos lieka mažiau laiko atlikti savo tiesioginį darbą. 

Reido rezultatus pareigūnai vertino teigiamai, mat šį savaitgalį Pilviškių gatvėse buvo ramu. O tai būtent tas rezultatas, kurio siekiama. 

Primename, jog apie pilstuko taškus savo krašte galite pranešti paskambinę į redakciją telefonu 20 802.


Pagal naujas taisykles, pažeidėjo policija negali sodintis į automobilį. Kol pildomi dokumentai, jis turi šalti greta. 
Autorės nuotr
Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/ek02262.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1474
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-06-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License