Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 8
Svečių: 4
Vartotojų: 4
oraje69 , berthats1 , juanaut11 , kerryja60

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Pavasariop nusipirkę anglių žmonės liko nepatenkinti

Eglė MIČIULIENĖ

Iš anglių – vanduo 

Į redakciją paskambinusi pilviškietė Aldona Stanionienė buvo labai supykusi. Moteris pasakojo, jog vyras iš kaimynystėje įsikūrusios įmonės neseniai nusipirko anglių. Žmonės susipylė jas į anglinę. Atsinešus kibirą anglių į kambarį, iš jų ėmė sunktis vanduo. 

– Matytumėt, pusė kibiro pribėga, – nervinosi moteriškė. – Kad galėtume kurti, pirmiausiai turim nešti laukan nupilti vandenį. Nupili, po kiek laiko ir vėl atsiranda! Atvažiavo sūnus, sako, mama, kam to vandens prisipirkai... 

Moteris sakė niekaip nesuprantanti, iš kur gali būti tiek vandens, mat pirkę kurą tuomet, kai sniegas buvo nuleistas. Pilviškietė buvo įsitikinusi, jog juos tiesiog apgavo. Tiesa, kuro pirkę nedaug, pasak jos, kiek daugiau nei pusę tonos, mokėję per 180 litų. Bet, anot A.Stanionienės, pensininkams svarbūs ir tokie pinigai, be to, norisi perspėti ir kitus pirkėjus. 

Jos vyras, esą, buvo susitikęs su anglių pardavėju, priekaištavęs šiam. Tačiau pardavėjas net pažiūrėti nėjo, tik patarė kitąkart anglis pirkti ne žiemą, o vasarą. 


Užgesina ugnį 

Nuvykę į Pilviškius namuose radome mums skambinusios moters vyrą Albiną Stanionį. Žmogus pakvietė mus vidun ir parodė neseniai atneštą semtuvą anglių. Iš tiesų, šeimininkui pažėrus į šoną anglis, suteliūskavo vanduo. 

A.Stanionis sakė, jog tokių blogų anglių dar niekuomet nebuvo įsigijęs, nors pirkdavo ir žiemą. Kuras smulkus, sušokęs į vieną luitą, tad norint neštis vidun tenka atsikirsti su kastuvu. Žmogus svarstė, kad į šonus pažirusias anglis pardavėjai sustumdo, kuras dar susimaišo su sniegu, žemėmis... 

– Ar tai čia anglys? – stebėjosi A.Stanionis. – Įpili – ugnį užgesina. 

Visgi pašnekovas pripažino, jog jis visai nelinkęs pyktis, ir būtų atlyžęs, jei pardavėjas žalai atlyginti būtų pridėjęs dar šiek tiek anglių. 


Ne po stogu 

Visai šalia Stanionių namų įsikūrusios įmonės „Vizija" sandėlininkas Zigmas Glinskas nustebo, išgirdęs pirkėjų pretenzijas. Ji nesigynė, kad Stanionis jam kalbėjęs apie nekokybiškas anglis. 

– Supraskit, anglys juk ne po stogu, apsninga. Mes jomis jau beveik neprekiaujame, baigiasi sezonas. Būtume daugiau nevežę, galvojom, kad šalčių nebus, kas gi jas pirks. 

Klientas mato, kokios likę, ir jo valia: nori – ima, nori – ne. Jei netinka, gali pirkti kitur. Sakiau aš jam – pirk vasarą, bus sausos. 

Anglys, Z.Glinsko teigimu, jų įmonėje per žiemą buvo kur kas geresnės. Dabar, pavasariop, dar perkantiems likučius žmonėms parduoda ir pigiau. Sandėlininkas nuvedė mus į įmonės kiemą – iš tiesų pakrašty vos matėsi mažas kauburėlis dar likusio kuro. 

– Net ir šitos smulkios anglys labai gerai dega, pats kuriu. O iš kur aš pristumdysiu to žvyro? – piktinosi „Vizijos" darbuotojas. – Pažiūrėkit, viskas juk betonuota. 

Z.Glinskas sakė, kad A.Stanionis iš jo pareikalavo atlyginti nuostolį ir atvežti dar 200 kilogramų anglių. 

Darbuotojas teigė, jog stengiasi niekad nekonfliktuoti, greičiausiai ir būtų nuvežęs anglių – vien dėl to, kad nereikėtų pyktis su klientu. 


Tektų aiškintis Vilniuje 

Apie žmonėms iškilusią problemą kalbėjomės su Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Marijampolės poskyrio vedėja Rūta Bagušinskiene. Ji sakė, jog problemas, susijusias su kietuoju kuru, sprendžia Kauno bei Vilniaus teritoriniuose inspekcijos skyriuose. Nepatenkinti pirkėjai turėtų surašyti skundą ir faksu nusiųsti ar nuvežti į vieną iš nurodytų įstaigų. Tačiau suprantama, jog dėl pustonio anglių kaimo žmogus tokio vargo nevargs. 

Vartotojo teisėse rašoma, jog pardavėjas privalo perspėti pirkėją apie prekės kokybę, suteikti galimybę prieš perkant prekę apžiūrėti, parodyti ar paaiškinti, kaip ji veikia. 

Šiuo atveju, kaip teigė „Vizijos" atstovas Z.Glinskas, žmogus matė, ką perka. Tačiau pirkėjas nesitikėjo, kad parsivežus kuro teks nuo jo pilstyti vandenį – apie tai jis turėjo būti įspėtas. 

Kita vertus, pačiam pirkėjui turėtų rūpėti, ką jis įsigyja ir kokios naudos gali laukti. Ne vienas žmogus yra patyręs, jog likutinės, nukainotos, per akcijas išparduodamos prekės neretai būna prastesnės kokybės. Anot R.Bagušinskienės, tuo spėjo įsitikinti ir kokybės tikrintojai.Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/em0309.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 2321
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License