Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 2
Svečių: 1
Vartotojų: 1
janelldu4

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Vasarą dirbome mokslinius darbus

Diana PILYPAITYTĖ, Gintarė MOCKELIŪNAITĖ 
Pilviškių „Santakos“ gimnazijos
3 kl. moksleivės

Vasarą galima ne tik atostogauti, bet ir dirbti mokslinius darbus. Mes, Pilviškių „Santakos“ gimnazijos gimnazistės, tai darėme Neakivaizdinėje jaunųjų tyrėjų vasaros mokykloje.

Dar kovo mėnesį dalyvavome Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų nacionalinio etapo II ture. Ekologijos sekcijoje pristatėme tiriamąjį darbą, už kurį buvome apdovanotos II laipsnio diplomais.

Konkurso metu sužinojome, kad Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras rengia projektą „Būsiu mokslininkas“, kuriuo norima sukurti mokinių – jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemą.

Kartu su mokytoja užsiregistravome specialiai šiam projektui sukurtame internetiniame tinklalapyje www.jaunasis-tyrejas.lt ir tapome šio projekto dalyvėmis.

Džiaugiamės, kad buvome atrinktos į Neakivaizdinę jaunųjų tyrėjų vasaros mokyklą. Visą savaitę gyvenome kaimo turizmo sodyboje netoli Trakų. Jaunieji tyrėjai susipažino su fizikos, ekologijos ir biochemijos institutų profesoriais bei jų veikla.

Biochemijos institute atlikome praktinį darbą, atskirdami RNR (ribonukleino rūgštis – red. past.) nuo DNR (deoksiribonukleorūgštis), karpėme DNR, susipažinome su naujais būdais vėžiui gydyti, stebėjome atliekamus tyrimus su kiškiais ir pelėmis. Ekologijos institute pro lazerinį mikroskopą stebėjome bakterijas, aptarėme vabzdžių pavyzdžius, klausėmės paskaitos apie žuvų pusiausvyros organus, ežerų augalus ir gyvūnus.

Fizikos institute mus nustebino superkompiuteris. Per praktikos darbą, stebėdami šviesos spektrą, apskaičiavome atstumą tarp CD takelių, su lazeriu darėme lazerines graviūras.

Grupėse turėjome atlikti darbą apie papildomą pilkųjų kiškių maitinimą žiemą ir galėjome laimėti kelionę į Helsinkį. Mums šia galimybe pasinaudoti nepavyko.

Rugsėjo 12–18 dienomis Paryžiuje vyko Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso baigiamasis etapas. Pasisemti žinių, pasižiūrėti, kaip dirba kitų valstybių jaunieji mokslininkai, kartu su kitomis keturiomis respublikos mokytojomis buvo pakviesta ir mūsų gimnazijos biologijos mokytoja Daiva Paškauskienė.

„Santakos“ gimnazijos moksleivių ir mokytojos veikla tuo nesibaigia. Mes ir toliau vykdome tiriamuosius darbus, dalyvaujame projekte „Būsiu mokslininkas“ .

Jaunieji tyrėjai dirbo labai susikaupę.Autorius:D. PILYPAITYTĖ, G. MOCKELIŪNAITĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=15379
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1783 | Komentarų: 1 | Raktažodžiai: Pilviškiai, gimnazija
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-02-27

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License