Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 8
Svečių: 6
Vartotojų: 2
julianat11 , wilmaui16

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Pilviškiečių svajonė – suvaidinti Vengrijoje

Birutė NENĖNIENĖ

Pilviškių vidurinės mokyklos jaunieji dramos būrelio artistai, kuriems vadovauja pradinių klasių mokytoja Rūta Bakūnienė, praeitą savaitgalį Klaipėdoje vykusiame respublikiniame festivalyje-konkurse „Minties odisėja" tapo laureatais. Į mokyklą parvežė taurę ir diplomą. Jie vieninteliai pakviesti dalyvauti kasmet organizuojamame Europos festivalyje, balandžio 25–26 dieną vyksiančiame Vengrijoje. Tai tie patys vaikai, šiemet penktokai–šeštokai, kurie pernai geriausiai vaidino „Šimtakojo" konkurso rajoniniame ture. Su vieno veiksmo muzikine pjese „Dingęs kalendoriaus lapelis" (pagal V.Palčinskaitę) pasirodė zoniniame konkurse. 

Pagal „Minties odisėjos" festivalio nuostatus buvo galima pasirinkti užduotį ir saviraiškos formą. Reikėjo sukurti legendą apie mitologinę būtybę. Mažieji artistai savo rašinėliuose pasileido į fantazijas. Paskui visi kartu sudėstė mintis į vieną tekstą. Taip gimė „Žmongyvenis" – žmogaus gyvenimas. Aštuonių minučių kūrinyje bandė parodyti dvi žmogaus gyvenimo puses. Jas simbolizavo gyvatė su varnos sparnais ir dramblys su liūto uodega. Patys nusipiešė dekoracijas, kūrė drabužius. Už galimybę išvykti į Klaipėdą dėkingi tėveliams ir mokyklos direktoriui V.Kukiui. 

Festivalyje pilviškiečiai buvo jauniausi. Juos pamalonino komisijos teiginys, jog ją vaikai sužavėjo nuostabia suvalkiečių tarme ir nuoširdumu. Pirmoji vieta skirta už geriausiai atspindėtą konkurso dvasią. Be to, komandą pripažino estetiškiausia, pagyrė dekoracijas. 

Dalyvauti „Minties odisėjos" konkurse mokytojai R.Bakūnienei sumanymas kilo prieš dvejus metus, kai nuvažiavo pasižiūrėti, kaip seksis vyresniesiems pilviškiečiams, kuriuos buvo paruošusi mokytoja A.Baniulaitienė. Kitais metais į šį konkursą galvoja vežtis dvi savo dramos būrelio grupes – šiuos ir mažesnius artistus. 

Nuo pradinių klasių į dramos būrelį ateina vaikai, kuriems labai patinka vaidinti. „Jie – mano įkvėpėjai. Juos reikia tik išklausyti, minčių turi milijonus", – sakė mokytoja R.Bakūnienė 

Po laimėjimo pakiliai nusiteikusių artistų didžiausia svajonė – pasiekti Vengriją. Jaunieji artistai viliasi ne tik tėvelių supratimo, bet ir rėmėjų pagalbos. Savo mokyklos draugus ir mokytojus pilviškiečiai spektakliuku pradžiugins ateinantį savaitgalį, kai iš sanatorijos grįš dar vienas artistas – Aurimas Stanaitis.Autorius:Birutė NENĖNIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/bn0327.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1354
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-06-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License