Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 3
Vartotojų: 3
oraje69 , leeto2 , cliffordcd2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Pilviškiuose netvarkingų šeimų vaikai gyvena skurde

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ

Sumušė patėvis 

Už kitų statinių atokiai pasislėpusį namuką, kuriame su trimis vaikais gyvena Rigita Zarembaitė, vos radome. Tiesa, dabar jų čia du: dar dvejų nesulaukusi Vakarė ir vos metukų Lukutis. Penkiametis Ričardėlis prieš keletą dienų paimtas į Vaikų globos grupę. 

Su dvylika metų vyresniu Stanislovu Damidavičiumi gyvenanti dvidešimt trejų metų moteris su dukrele neseniai gulėjo ligoninėje. Tada ir atsitiko nelaimė – patėvis ir taip nelabai mėgo savo sugyventinės vaiką, o čia dar teko juo rūpintis. Neištvėrė vyro nervai. Sumuštas mažylis atsidūrė „valdiškuose" namuose. 

Šlapimo tvaike paskendusiame namelyje jokios tvarkos – suodina, apšnerkšta. Socialinių darbuotojų už netvarką barama Rigita tik nuleidžia galvą – ką jau čia besutvarkysi, kai namelis palaikis, viskas suklypę. Smulkučiame veidelyje šviečia įbauginto žvėrelio akys. Ir jai kliūva nuo ūmaus sugyventinio. O kas bus, kai už du kartu su juo sugyventus vaikus negaus pašalpų... Pagal naują įstatymą, būtina nustatyti vaiko tėvystę. Baigėsi tie laikai, kai vienišos motinos buvo globojamos ir, nuslėpę vaikų tėvus, ramiai semdavo pinigėlius iš valstybės iždo. 


Išeina pas pamotę 

Kelias per geležinkelį nuvedė į Birutės Permiakovos namus. Čia, šviesiame prieangėlyje, padėtas sužėlusių petražolių dubuo, namuose šilta, nors ir ne per švariausia. Vieną dukrą, dešimtokę Samantą, auginanti moteris, seniūnijos duomenimis, mėgsta linksmas kompanijas. Tad neapsikentusi dukra ima ir išeina pas savo neseniai mirusio tėčio... sugyventinę. Išbūna ten keletą dienų, net savaitę, kol namuose nelieka išgertuvių pėdsakų. Mergaitė sako, kad mokslai jai sekasi nelabai kaip. Kitame kambaryje pasislėpęs Birutės dabartinis gyvenimo draugas sakė per daug čia nebūnąs. Šakiuose turįs infarktą patyrusią motiną, kuriai reikia padėti, tad ir buteliuko nėra kada išgerti. O ir Birutė ne tinginė, dirba visokius darbus, mezga, kai atšils orai, gal jau galėsią ir stogą namukui perdengti. 


Nežino, ką daryti 

Socialinės darbuotojos amžinai namuose neranda Galinos Milkytienės. Šįkart ją radome tvarkingame kiemelyje į didelę kartoninę dėžę bekraunančią malkas. Pakvietusi į švara tviskančią virtuvę, moteris išpasakojo visas savo bėdas. Šešiolikmetis sūnus Aleksejus, ne kartą bartas ir mokytojų, visiškai neklauso. Terorizuoja kitoje namo pusėje gyvenantis buvęs vyras. Pabarta, kad mažai rūpinasi savo sūnumi, Galina puolė į ašaras ir sakė nežinanti, ką daryti. Tvarkinga, trejetą paauglių auginanti moteris tikrai atrodė nusivylusi gyvenimu. 


Pragėrė darbą 

Tragediją, vertą serialo, radome užsukę į Daivos Bisikirskienės namus. Tarpduryje pasitiko jos mama, namų šeimininkė Vida Simanauskienė. Pagyvenusi moteris sakė viena pati užauginusi ketvertą dukters vaikų. Daiva jau keletą savaičių nemato blaivaus dangaus ir su ketvertu metų jaunesniu sugyventiniu Raimundu Baranovu neišlipa iš lovos. 

Dar prieš keletą dienų paštininke dirbusi 38-erių metų moteris darbo jau neturi. Surinkusi pinigus iš pilviškiečių, neužsakė jiems laikraščių ir ramiausiai išėjo atostogauti. 

Iš migio išlindusi Daiva su bebaigiančia užgyti mėlyne paakyje sakė kol kas nieko negalvojanti. Jauna moteris nežinojo, nei kodėl prarado darbą, nei ką toliau darys. Tuo tarpu jos mama gailėjosi, kad taip išpaikino dukrą. Nuolat pas mamą gyvenusi Daiva nežinojo, ką reiškia ruošti valgį, krosnį kurti ar auginti vaikus. Visur suspėjo mama. Įsitaisiusi išvaizdų sugyventinį, dukra nuėjo klystkeliais. Šis lupa ne tik ją, bet ir mamą apstumdo. Pamokyta gyventi Daiva motinai drebia į akis, kad pasikarsianti. 


Kiek pasitaisė 

Tris sūnus auginanti Angelė Skinderienė šįkart buvo pagirta: namai kaip niekad aptvarkyti, spintose – gražiai sulankstyti vaikų rūbai. Nors aplinkui skurdas – namie nėra net duonos, bet, pasak socialinių darbuotojų, vis geriau nei anais kartais. Mat Skinderių šeima – iš tos kategorijos žmonių, kurie, paprastai tariant, visiškai nemoka gyventi. Šeimininkė sakė eisianti į banką, kur turėtų būti pinigų iš darbo biržos, ir trauksianti į parduotuvę vaikams maisto. Moteris aiškino besimokanti statybininkės amato, tad pavasarį ir savo namelį apsilopysianti. 


Terorizuoja namiškius 

Užvažiavę pas Venius, radome tik ką užgesusį šeimyninį konfliktą. Neblaivus namų „gaspadorius" Jonas Venys su dumblinais batais išdrikas gulėjo ant lovos ir keikė mus už įsibrovimą. Ant sienos matėsi nuvarvėję sriubos liekanos. Kaip vėliau pasakojo jo žmona Ona, užauginusi šešetą atžalų, vis dažniau užsiplieskiantis vyras neduoda gyventi nei jai, nei dviem likusiems nepilnamečiams vaikams. Praeitą vasarą žmonai buvo sulaužęs žandikaulius. Keletą mėnesių moteris galėjo maitintis tik lašelinės pagalba, bet savo vyrui... atleido. Taigi ir toliau kenčia sutuoktinio terorą. Paauglys sūnus sakosi irgi gavęs pylos nuo tėvo. 


Geriau invalidumas 

Mažutė moteriškaitė Nida Petraitienė, pamačiusi, kad atvykome, suskubo tvarkytis. Teko ilgokai palaukti už durų, kol buvome įleistos. Trejetą vaikų auginanti negirdinti mama mažai besirūpina savo vaikais. Gaudama invalidumo pašalpą, ji mieliau palepina savo sugyventinį negu juos. 

Ant viryklės virė dviejų rūšių košės – manų ir grikių. Namuose – nė kriaukšlelio duonos. 

Seniūnijos darbuotojų duomenimis, N.Petraitienės dvylikametei dukrelei Aušrai taip pat kartais sutrinka klausa. Moteris dievagojosi, jog vedė ją pas gydytojus, davė vaistų, ir dabar jau viskas gerai. Nors pati mergaitė kartą išsitarė, kad mama liepusi pakentėti – tada galėsianti gauti invalidumo pašalpą – taip, kaip ji pati... 


x x x 


Šias šeimas socialiniai darbuotojai lankys dar ne kartą, daugumai jų bus priskirti socialiniai globėjai, kuriems teks auklės vaidmuo. Jie turės prižiūrėti, kad gaunamos pašalpos atitektų tam, kam jos skiriamos – vaikų maistui, rūbams, reikalingiems daiktams.
Autorius:Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/kt0330.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1695
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2019-07-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License