Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 2
Svečių: 1
Vartotojų: 1
bobnc11

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Abiturientę lydėjo sėkmė

Birutė NENĖNIENĖ

Pilviškietę Rimą Pališkytę ir jos biologijos mokytoją Daivą Paškauskienę sutikome po ne tik joms, bet ir visai mokyklai džiugaus įvykio: nacionalinėje jaunųjų mokslininkų gamtininkų konferencijoje abiturientės apgintas projektas – mokslinis tiriamasis darbas apie kerpes – buvo įvertintas diplomu. R.Pališkytė apdovanota Švietimo ir mokslo ministro bei Jaunųjų gamtininkų centro padėkos raštais. Padėkos raštus už paruošimą parvežė ir savo mokytojai. Mergaitei pristatant darbo tikslus, užduotis ir išvadas, komisijos nariams labai patiko jos greita orientacija ir iškalba. Rima buvo vienintelė atstovė iš Marijampolės apskrities mokyklų. 

Pilviškių vidurinė mokykla dvejus metus dalyvavo JAV fondų remiamame ir apskrityje vykdomame projekte savanoriškai atliekant upių ir upelių monitoringą. Nepaprastai gamtą mylinti mokytoja D.Paškauskienė su grupele moksleivių įsitraukė į projektą ir ėmė tirti Višakio upės augaliją, cheminę sudėtį ir t.t. 

Pilviškiečiai pirmaisiais metais tapo prizininkais. Antraisiais metais užėmė pirmąją vietą apskrityje, į mokyklą parkeliavo vertingi prizai. 

Viena iš šio projekto dalyvių dvyliktokė Rima Pališkytė antri metai mokosi respublikinėje neakivaizdinėje biochemikų mokykloje, todėl šiemet jai buvo privalu padaryti mokslinį darbą. Mergaitė susidomėjo kerpėmis. Nutarė jų surasti jau pažįstamoje Višakio pakrantėje, patyrinėti ir suklasifikuoti. Mokytoja D.Paškauskienė sutiko būti konsultante. Kerpes rinko pusantro kilometro atkarpoje. Moksleivė jas susistemino, padarė išvadas. Rima nekreipia dėmesio į kai kurių bendraamžių pasakymus, jog herbariumo sudarymas, mokslinio darbo rašymas – nuobodus dalykas. Svarbiausia, jog jai pačiai patinka ir įdomu. 

R.Pališkytės interesų ratas gana platus. Vienerius metus ji mokėsi Danijoje, naujo tipo mokykloje. Į ją pateko savarankiškai pasiruošusi ir puikiai išlaikiusi anglų kalbos patikrinimo testą. Matematikos žinias pasitikrino dalyvaudama mokykliniame šio dalyko konkurse. Rajono chemikų olimpiadoje užėmė pirmąją vietą, biologų – trečiąją. Televizijos laidoje „Krašto garbė" pristatė savo mokyklos komandą. Pernai respublikiniame kompiuterinės praktikos konkurse „Žiemos pasaka" laimėjo antrąją, šiemet ten pat – ketvirtą vietą. Rima baigusi Muzikos mokyklos fortepijono klasę. 

Abiturientė noriai dalyvauja ir kituose konkursuose, mokyklos renginiuose, būna jų vedėja. Tai visiškai netrukdo pamokoms. Visų dalykų, išskyrus lietuvių kalbą, trimestro žinios įvertintos vien dešimtukais.


Jaunųjų gamtininkų–mokslininkų
konferencijoje gerai įvertintas tiriamasis abiturientės Rimos Pališkytės
darbas nudžiugino ir jos mokytoją Daivą Paškauskienę.
Romo ČĖPLOS nuotrauka.

Autorius:Birutė NENĖNIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/bn04243.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1514
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License