Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 8
Svečių: 6
Vartotojų: 2
julianat11 , wilmaui16

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Nepilnametė mama pateko į globos namus
Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ

Vaikus mylėjo 

Kad Pilviškiuose gyvenanti Inga Valentaitė laukiasi kūdikio, socialiniai darbuotojai sužinojo dar žiemai baigiantis. Tada kartu lankėmės probleminėse šeimose. Valentų šiame sąraše nebuvo. Inga ir jos sesuo Irma su mama tada svečiavosi pas Venius, kurių namuose tik ką buvo praūžęs šeimyninis konfliktas. 

Tada socialinės darbuotojos didelės problemos neįžiūrėjo. Pasak jų, dar vienas pašalpų gavėjas ateis į pasaulį. 

Tragedijos iš tikrųjų ir nebuvo. 37-erių metų Violeta Valentienė, auginanti trejetą vaikų, aplinkinių teigimu, juos mylėjo ir netgi lepino ne pagal išgales. Visa bėda, jog moteris mėgo išgerti ir nesirūpino savo sveikata. Netikėtai anksti išėjusi Anapilin dvi dukteris ir penkerių metukų sūnų Algirdą ji paliko kapstytis gyvenimo sunkumuose. 


Paliko problemas 

Pasak neseniai mama tapusios šešiolikmetės Ingos, buvo dar ankstyvas rytas, kai praėjus keletui dienų po mamos laidotuvių į jų duris pasibeldė Pilviškių seniūnas ir pranešė, kad vaikai turės išvažiuoti iš namų. Nors tame pačiame būste gyvena ir dėdė, bet jam patikėti nepilnamečių auklėjimo negalima. Mat vyriškis, anot Irmos, niekur nedirba ir mėgsta išgerti. 

Atvykę socialiniai darbuotojai išvežė mergaites į Globos grupę. Mažąjį broliuką pasiliko Opšrūtuose gyvenantis patėvis, kuris, pasirodo, buvo tikrasis jo tėvas. Mirusioji sūnų buvo užrašiusi savo velionio vyro pavarde, norėdama gauti didesnę našlystės pašalpą. Tad tikrasis tėvas, panorėjęs sūnui duoti savo pavardę, turės nemažai sumokėti už DNR tyrimus, kurie dabar – vienintelis tėvystės įrodymas. Anksčiau būtų pakakę tik motinos sutikimo. 


Nori namo 

Kartu su pusantro mėnesio dukrele Gabriele įsikūrusi valdiškoje įstaigoje Inga, pasakodama apie savo gyvenimą, liejo ašaras. Ji sakė nenorėjusi išvažiuoti iš namų, nes mano, kad būtų išgyvenusi ir be tokios pagalbos. Esą jai padeda ir jos vaiko tėvas, Saulius iš Opšrūtų. Mergina įsitikinusi, kad kai tik jis pasidarys asmens identifikavimo kortelę (mat pasą pametęs), devyniolikmetis draugas su ja „susirašys". Tada ji galės grįžti namo ir dar sesę pasiimti. 

Mergina darbo neturi, bet stengiasi, užsidirba pas ūkininkus. Padėti žadėjo ir mamos giminaitės, kurios guodė po laidotuvių, ramino ir rėmė pinigais. 


Nėjo į mokyklą 

Motina tapusi mergina, pasirodo, tebaigusi šešias klases, nors pagal amžių turėtų lankyti dešimtą. Inga prisipažino, kad mamai nesakydavusi, jog neina į mokyklą. Ji, kaip ir visos jos amžiaus mergaitės, ryte su knygomis išeidavo į mokyklą, nors iš tiesų nudroždavo tiesiai pas draugę, o po pietų kaip niekur nieko grįždavo neva iš mokslų. 

Išgerti mėgdavusi Violeta Valentienė per daug ir netikrindavo. Atvirkščiai, visą namų ūkį, pasak mergaičių, tvarkė jos. Paėmę iš mamos pašalpų pinigus, jos pačios mokėdavo už elektrą, pirkdavo maistą, drabužius ir dar pasitaupydavo. 

Į Kybartus atvežta mergina su savimi turėjo keletą litų dukrelės sauskelnėms nupirkti, o kitus sakė pasidėjusi pas kaimynę. 


Mirė anksti 

Jeigu Violeta Valentienė būtų nors kartais paklausiusi savo mergaičių, gal ir dabar dar būtų gyvenusi ir nepasmerkusi savo vaikų našlaičių daliai. 

Stipriai sušlubavus sveikatai moteris atsigulė į Vilkaviškio ligoninę, po to buvo perkelta į Kauno universitetines klinikas. Iš šios medicinos įstaigos V.Valentienė buvo paleista vienai dienai, tik pasiimti pašalpų, kad vaikai turėtų, ką valgyti. Gavusi pinigų pilviškietė su kartu gyvenančiu broliu nutarė atšvęsti. Po „baliuko" ji prarado klausą, negalėjo šnekėti. Į ligoninę pristatytai moteriai jau nebuvo galima padėti. Vos 37-erių metų V.Valentienės širdis neatlaikė dar vieno pasilinksminimo. 

Su Gabrielės tėčiu Inga susipažino gyvendama Opšrūtuose, pas patėvį. Mergina tikisi pagalbos iš savo draugo, bet keistai atrodė, jog jis per visą savaitgalį jos taip ir nebuvo aplankęs Kybartuose. Vaikinas neskubėjo jos priglausti ir savo motinos namuose, kai kaprizingas patėvis išprašė Ingą iš namų. Mat sakė nepakęsiąs zyziančio vaiko ir smirdančių sauskelnių. 


Trūksta priežiūros 

Nežinia, kaip pasisuks jaunos mamos gyvenimas. Ji tiki vaikino pažadais apie santuoką, o tuo tarpu Kybartuose ja ir mažąja Gabriele rūpinasi čia dirbančios moterys. Nors darbuotojos ir pabara, kai susitikti panorę sesutės per garsiai tranko durimis, bet išgirdę mažosios kniurzėjimą skuba padėti. Nepatyrusiai mamytei jos parodė, kaip nuprausti kūdikėlį, negailėjo patarimų. Moterys gūžčiojo pečiais, kad antrą mėnesį einanti mažylė namuose dar nė karto nebuvo maudyta, nenuvežta į polikliniką. Mažylė mylima, tik jos prižiūrėti mama dar nemoka. 


Kur priglausti? 

Vaiko teisių apsaugos vedėja D.Viltrakienė kalbėjo, kad paskutiniu metu kaip niekad iškilo Motinos ir vaiko centro problema. Kybartų vaikų globos grupė nepritaikyta motinoms su vaikais, nors pastaroji ir nepilnametė. Be to, atsirado ir į jų įstaigą besikreipiančių moterų, kurias su vaikais skriaudžia vyrai, veja iš namų. Vargšėms tenka glaustis pas draugus, kaimynus ir laukti, kol įsisiautėję sutuoktiniai nurims. Gaila, bet šiuo atveju rajono valdžia padėti negali.


Šešiolikmetė Inga savo dukrytę myli, bet rūpintis ja neįgudusi. 

Autorės nuotr.




Autorius:Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/kt06013.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 2447
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-06-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

image



Creative Commons License