Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Jaunieji pilviškiečiai giesmes įrašė roko stiliumi
Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ

Antradienį į Pilviškių Jungtinę metodistų bažnyčią (JMB) susirinko ne tik vietinė bendruomenė, bet ir svečiai iš Amerikos. Tądien buvo pristatomas ką tik įrašytas liturginių giesmių kompaktinis diskas „Kiekviena diena". Jo autoriai – Pilviškių vidurinės mokyklos devintokai ir jų vadovas Donatas Šlivinskas. Pasak dainininkų, šis projektas buvo JMB Pilviškių parapijos kunigo Džefo Raselo idėja. Jis pasirūpino ir finansavimu. Jei tikėtume D.Šlivinsko žodžiais, Lietuvoje nėra išleisto nė vieno tokio kompaktinio disko – giesmės atliekamos roko stiliumi ir dar penkiolikmečių mokinių! Tokių jaunų žmonių grupė kažkada buvo susibūrusi Olandijoje ir vadinosi „Shorts". Tik jie grojo toli gražu ne liturgines giesmes. 

Šiame, „Casino" studijoje Šakiuose įrašytame diske – septynios dainos. Trims muziką sukūrė Donatas Šlivinskas. Kitos keturios – bendro triūso vaisius. Žodžiai – nežinomų autorių, perduodami iš lūpų į lūpas, kažkur girdėti, bet kartu ir nauji. Kai kurie tekstai versti iš anglų kalbos. Prie projekto septynetas grupės narių dirbo bemaž pusmetį. Kaip sakė muzikantai, kūrinius aranžavo kartu. Sunkiausias darbas būdavo sustatyti aparatūrą ir sujungti laidus, o visa kita – vien malonumas. D.Šlivinskas Pilviškių vidurinėje mokykloje dirba etikos mokytoju. Pats būdamas muzikantu, į būrelį subūrė ir vaikus. Norinčių buvo nemažai, tik per dvejus metus iš visų liko šeši, mokytojo įvardyti kaip fanatikai. Jie susibūrė į grupę ir pasivadino „No name", kas reiškia „Be pavadinimo". Du Karoliai, Tadas, Linas ir vokalistės Agnė bei Deimantė su grupe koncertavo įvairiose šventėse. Soline gitara grojantis Tadas tik prieš metus pradėjo mokytis groti šiuo instrumentu. Karolis anksčiau brazgino paprasta, o dabar groja bosine gitara – Donatas parodė, kaip tai daroma. Antrasis Karolis – mušamųjų „specialistas", Linas – garso operatorius. Savo muzikinę karjerą vaikinai pradėjo su šia grupe. Abi merginos dainuoja nuo antros klasės. Kartu jos dalyvavo ir „Dainų dainelės" konkurse. Kaip juokauja pačios, laureatėmis netapo, bet saldainių gavo. 

Grupės pavadinimas atsirado visai netyčia. Kartą, dalyvaujant kažkokiame renginyje, vedantysis paprašė pasakyti pavadinimą. Jam buvo atsakyta, kad ji – be pavadinimo. 

„No name" – angliškai ištarė Tadas. Žodis lipte prilipo. Dabar jis puikuojasi ant naujo kompaktinio disko viršelio. 

Grupė ruošiasi savo veiklą tęsti ir galbūt įrašyti dar ne vieną kompaktinę plokštelę. Tik jiems teks ieškoti naujo gitaristo, nes Tadas metams rajono rotariečių ir JMB rūpesčiu išvažiuoja mokytis į Ameriką. Pasak Donato, kokį pusmetį teks pavargti, bus kūrybos „štilis", kol naujas narys, jei toks atsiras, apsipras su grupe.


Džefas Raselas džiaugėsi, kad Pilviškių bendruomenėje yra gabių, kūrybingų jaunų žmonių. 

Autorės nuotr.
Autorius:Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/kt072410.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1976
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Antradienis, 2018-10-23

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License