Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Laisvė jaunai mamai brangesnė net už kūdikį

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ

Užsukus į Kybartų vaikų globos namus tenka įsitikinti, kad šioje įstaigoje problemų buvo ir bus. Kai kurie auklėtiniai neretai bėga iš internato, kad pasimatytų su savo tėvais. Gimdytojai vaikams brangūs tokie, kokie yra, ir gal iš tikrųjų nėra tokie blogi ir netinkami auklėtojai, kaip kartais juos mato socialiniai darbuotojai. 

Jau antrą mėnesį čia gyvenanti Inga Valentaitė su seserimi Irma nenori čia būti dėl kitų priežasčių. Apie šias mergaites, o tiksliau apie šešiolikmetę motiną, gyvenančią čia su neseniai gimusiu kūdikiu, „Santakoje" rašėme dar birželio 1-ąją. Tada mergina gyveno svajonėmis, kad Gabrielės (toks mergaitės vardas) tėtis ją ves, ir tada jos trise paliks „valdiškus" namus. Nors jau eina antras mėnuo, Inga vis dar čia. Tiesa, ji sako, kad jau beveik visi dokumentai sutvarkyti. Belieka tik su Globos namų socialine darbuotoja nuvažiuoti į Civilinės metrikacijos skyrių, kad ši pasirašytų sutikimą, ir – durys atviros... Kybartų vaikų globos namuose dirbančios moterys pasakojo, kad Inga tikrai nėra pati pavyzdingiausia auklėtinė. Išsiprašę su seserimi į mamos mirties paminėjimo šv. Mišias, negrįžo net kitą dieną. Darbuotojoms teko jų ieškoti Pilviškiuose. Merginos tvirtino pramiegoję laiką, kada turėjo išvykti autobusas. 

Neseniai su jau trijų mėnesių mažyle patekusi į ligoninę Inga ten ilgai neužsibuvo – pabėgo palikusi kūdikį ir vėl sukėlė visus vaikų Globos namus ant kojų. Darbuotojos skambino giminėms, jos draugo tėvams, bet bėglės niekur nerado visą savaitę. Galiausiai vieną rytą ją su draugu rado motinos namelyje, snaudžiančius pataluose, nors ant lauko durų kabojo spyna. Pasirodo, „balandėliai" ten pateko atlupę langą, tad ilgai niekas ir neįtarė, kur jie yra. Pasiteisinimas – pabėgusi bijojo sugrįžti atgal. 

Pasak Globos namų darbuotojų, Inga negerą pavyzdį rodo ir jaunesnei seseriai Irmai. Ši irgi nepraleidžia progos vakarais dingti iš internato teritorijos. Pastatas didelis, tad sužiūrėti visus labai sunku. Nors durys rakinamos, bet tai – ne kliūtis. Parsiradę pramogautojos aiškina, kad buvę pastate, tik niekas jų nepastebėjęs. Ir tądien, kai lankytasi internate, abi Valentaitės su draugėmis sėdėjo ant suolelio išsivežę mažąją Gabrielę ir draugiškai ... rūkė. Cigaretės iš rankų pradingo akimirksniu, kai pamatė pro langą grūmojančią auklėtoją. Pakviestos pasikalbėti, žadėjo daugiau iš čia nesprukti ir sakė, kad joms nieko netrūksta. 

Inga dievagojosi nenorinti palikti mergaitės augti be tėvų. Tik kartais laisvė brangesnė už viską...
Autorius:Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/kt07272.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1248
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-08-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License