Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Pilviškiečiai per Onines krikštijo skverą

Jadvyga MERKŠAITIENĖ

Pilviškių bendruomenė, norėdama papuošti savo miestelį, jau praėjusiais metais susirūpino, kodėl jame nėra suolų žmonėms prisėsti, ir dairėsi vietos jiems pastatyti. Šiemet atkreipė dėmesį į Vasario 16-osios bei S.Dariaus ir S.Girėno gatvių kampe, pačiame miestelio centre, apleistą žemės plotelį. Jame ir nutarė padirbėti: sukurti keletą mažosios architektūros elementų ir įsirengti skverą. Nors plotas tik 56 m2, bet darbo buvo daug: padedant seniūnijai išvežta ne viena priekaba šiukšlių. Kelis kartus nušienauta žolė, pasodintos pirmosios gėlės... 

O kaip visa tai pateikti visuomenei? Tada ir gimė mintis surengti šventę – skvero atidarymą. Ją skyrėme Onučių ir skvero vardinėms. Tad praėjusį sekmadienį, po dienos mišių, pilviškiečiai šventėn rinkosi neįprastoje vietoje, kur juos sūpuoklėse pasitiko skudurinė Onutė (praėjusių metų Šiaulių pedagoginio instituto studentės diplominis darbas), skverą pristatantys stendai ir į 2 m aukštį pakylėta lelijų bei įvairių lietuviškų prieskoninių augalų puokštė. Šventę savo apsilankymu pagerbė ir kanauninkas A.Žukauskas. 

Oras buvo puikus. Žmonės linksmai nusiteikę stebėjo programą, dainavo ir šoko kartu su ansambliu „Jovaras". Visiems buvo išdalyti lapeliai ir paprašyta sugalvoti skverui pavadinimą. Komisija iš visų pasiūlytų išrinko „Santakos" vardą. Tačiau dabar jau diskutuojama, kad per trumpą laiką buvusiam užmirštam žemės lopinėliui buvo sunku sugalvoti šiltą, prasmingą pavadinimą, tad gali būti, kad ateityje skveras turės kitą vardą. Bendruomenės vardu dėkoju visiems miestelio gyventojams, laukusiems šios šventės. Jie labai kruopščiai ir gražiai sutvarkė gatvės dalį ties savo namais. Dėkoju tiems, kas paskolino suoliukus Onutėms atsisėsti, o A.Ridikevičienei už ilgą įspūdingos skudurinės Onutės kelionę į šią šventę.
Autorius:Jadvyga MERKŠAITIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/kt07319.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1157
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-08-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License