Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 5
Svečių: 2
Vartotojų: 3
edwardna18 , juanaut11 , kerryja60

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Atsirado dingusi Antanavo koplyčios madona
Jolanta MIŠKINYTĖ
Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos vyr. specialistė viešiesiems ryšiams

Neseniai baigta restauruoti vienintelė Lietuvoje išlikusi šešiakampės formos Antanavo medinė koplyčia. Šio liaudiškos statybos sakralinio paveldo paminklo atgaivinimas tapo svarbiu įvykiu Antanavo gyventojams.

Koplyčia restauruota stengiantis išsaugoti išlikusius autentiškus fragmentus. Antanaviškių džiaugsmą temdė tik tuščias altorius, iš kurio dar sovietmečiu pradingo paveikslas, vaizdavęs madoną su kūdikiu. Todėl Antanavo bendruomenės pirmininkė Reda Kneizevičienė kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą, prašydama padėti surasti šį kūrinį.

Kultūros paveldo departamento Kontrolės skyrius paveikslo paieškas pradėjo nuo vienos didžiausių šalies istorinio kultūros paveldo saugyklų – Lietuvos nacionalinio muziejaus. Šiuo keliu jį nuvedė antanaviškių išsaugotas paveikslo perdavimo-priėmimo aktas. Pasirodo, sovietmečiu paveikslas buvo atsidūręs Ateizmo muziejuje. Jį likvidavus, visi eksponatai iškeliavo į Nacionalinį muziejų. Būtent pagal minėtą aktą Nacionalinio muziejaus fonduose ir buvo surastas šis koplyčios altorių puošęs kūrinys. Jis iš karto perduotas restauratoriams.

Ateinančią vasarą, liepos 2 d., Antanave vyks iškilmingas restauruotos koplyčios šventinimas. „Stebuklas, kad mūsų madona su kūdikiu atsirado. Nors nežinome nei šio sakralinio kūrinio istorijos, nei kada jis buvo nutapytas, paveikslas mums labai brangus, nes ilgą laiką buvo neatskiriama koplyčios dalis. Antanave tebegyvena žmogus, kuris prisimena, kaip paveikslas buvo nukabintas ir išvežtas į Ateizmo muziejų. Visa laimė, kad paskui kūrinys pateko į Nacionalinį muziejų. Pradėję jo ieškoti labai bijojome, kad paveikslas nebūtų pakliuvęs į kokią nors privačią kolekciją", – sakė Antanavo bendruomenės pirmininkė R. Kneizevičienė.


Antanavo koplyčia.
Kristinos VAITKEVIČIENĖS nuotr.Autorius:Jolanta MIŠKINYTĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=19875
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 2466 | Komentarų: 6 | Raktažodžiai: koplyčia, Antanavas
Viso komentarų: 3
2011-02-09
3. vincas (vincas)
Paveikslo suradimo istoriją galima sužinoti ir jį patį pamatyti vaizdo siužete Gooogle/ Antanavo madona

2011-02-08 Spam
2. Pilviškietis
Liepos 2d. Koplyčios šventinimas. Susirinks labai daug žmonių iš visos Lietuvos!

2011-02-07 Spam
1. vincas (vincas)
1963 m. įkūrus Lietuvos TSR ateizmo muziejų jo direktoriumi buvo paskirtas ekskunigas Stasys Markonis, baigęs kunigų seminariją , VDU teologijos fakultetą.Ši propagandinė įstaiga atliko ir mokslinį tiriamąjį darbą, ji rengė mokslines ekspedicijas po rajonus. Jos darbuotojai fiksavo ir rinko jau nykstančio bažnytinio paveldo atributus.Kai kurie dvasininkai šį muziejų laikė religijos muziejumi , pasitikėjo jo direktoriumi, todėl ekspedicijai patikėjo ne vieną istorinę ir kultūrinę bažnyčios turėtą vertybę. Tokia ekspedicija apie 1964 - 1966 metus lankėsi Kazlų Rūdos, Višakio Rūdos, Antanavo apylinkėse. Tikriausiai tada Antanavo madonos paveikslas buvo perduotas jos dalyviams. Nors ir paradoksalu, tačiau ateizmo muziejus išsaugojo šią davasinę vertybę, kuria žmonės po kelių dešimtmečių vėl galės naudotis.

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License