Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 2
Vartotojų: 4
berthats1 , terranceup69 , charliesv18 , bradleyje2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

„Žvaigždutė“ – jaunųjų pilviškiečių traukos centras

Andrius GRYGELAITIS

Jau beveik penkmetį Pilviškiuose veikiantis neformalaus ugdymo vaikų centras „Žvaigždutė", daugeliui geriau žinomas tiesiog „centriuko" vardu, kai kuriems vietiniams jaunuoliams tapo neatsiejama gyvenimo dalimi.


Idėja patiko

2006 m. kovo 19 d. įvyko pirmasis „centriuko" užsiėmimas. Idėja įsteigti neformalaus ugdymo vaikų centrą kilo dabartinei jo vadovei Irmai Puodžiukaitienei. „Pati užauginau tris dukras ir kai jauniausia iš jų man pasakė, jog jau viską žinanti, supratau, kad daugiau neturiu ką mokyti. Nusprendžiau bandyti padėti kitiems", – pirmąsias „Žvaigždutės" užuomazgas prisiminė I. Puodžiukaitienė.

Moteris tuo metu buvo Pilviškių „Santakos" gimnazijos tarybos pirmininkė, todėl iš šalies turėjo galimybę stebėti, kaip su jaunimu bendrauja mokytojai, tėvai. „Visą gyvenimą norėjau būti mokytoja, tačiau, nepavykus įgyvendinti šios savo svajonės, atsirado kita puiki galimybė padirbėti su jaunimu. Nusprendžiau įkurti neformalaus ugdymo vaikų centrą", – prisiminė pašnekovė.

Apie šį savo sumanymą moteris pirmiausia pasikalbėjo su gimnazijos direktoriumi Arūnu Kiulkiu, seniūnu Vytautu Judicku bei klebonu Algirdu Žukausku. Visiems „centriuko" idėja labai patiko ir kiekvienas pažadėjo visokeriopą pagalbą.


Įvairi veikla

Į pirmuosius „Žvaigždutės" sambūrius susirinkdavo per 20 įvairaus amžiaus vaikų. Dabar į vieną kartą per savaitę rengiamus susitikimus kaskart ateina 12–15 jaunuolių.

Susitikimas tradiciškai prasideda prie židinio geriant arbatą ir aptariant tai, kas tuo metu yra svarbiausia, kalbantis apie džiaugsmus, rūpesčius, įvairias problemas. Vėliau prasideda veikla: piešimas, vaidinimai, stalo žaidimai, sportinės varžybos.

„Kai ruošiamės įvairioms šventėms, dažnai dirbame bendrai: darome dekoracijas, kuriame scenarijų, repetuojame vaidinimus. Į darbų sūkurį mus visada įsuka kalėdinis laikotarpis. Kiekvienais metais Vilkaviškio ligoninėje aplankome mažuosius ligoniukus ir dovanojame jiems ne tik vaidinimą, bet ir gražų žodį bei šypsenas", – entuziastingai pasakojo I. Puodžiukaitienė.

Šiais metais „centriuką" lankantys jaunieji pilviškiečiai pagamino nemažą dalį žaisliukų kalėdinei miestelio eglutei papuošti. Vadovės paskatinti vaikai visuomet prisideda prie aplinkos gražinimo talkų, prieš Kalėdas lanko vienišus senelius, padeda išdalyti gyventojams skirtą paramą. Kai tik turi galimybę, „Žvaigždutės" kolektyvas dalyvauja rajoniniuose renginiuose, tokiuose kaip „Nenuleisk ausų‘‘ ir kt., vyksta aplankyti globos namuose gyvenančių vaikų.


Vaikai įgauna pasitikėjimo

„Užsiėmimų neformalaus vaikų ugdymo centre negalėčiau pavadinti darbu, man tai – gyvenimo būdas. Visuomet svajojau apie panašią veiklą, todėl dabar džiaugiuosi galėdama daryti tai, ką mėgstu: bendrauti su jaunimu, perduoti jiems savo patirtį. Visada sakiau, jog vaikas – toks pats žmogus, kaip ir suaugęs, tik be patirties, todėl jos suteikti ir yra mūsų visų užduotis", – mintimis dalijosi I. Puodžiukaitienė.

Moteris teigia pastebėjusi, kad centrą lankantys vaikai keičiasi – jie tampa drąsesni, įgauna daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. „Su vaiku reikia elgtis kaip su draugu. Turime statyti tiltus, o ne sienas, ir tik tada jaunas žmogus pajus pasitikėjimą bei galės visiškai atsiverti, atskleisti geriausias savo savybes", – tikino pašnekovė.


Norėtų sutikti bendraminčių

Moteris prisipažįsta, kad perteikdama savo patirtį vaikams ne tik juos moko, bet ir pati įgauna naujų žinių. „Skaitau daug literatūros apie bendravimą su mažaisiais, studijuoju jų psichologiją, o gautą informaciją bandau panaudoti praktikoje", – atvirai kalbėjo „Žvaigždutės" vadovė. I. Puodžiukaitienė lanko įvairius seminarus, kurių, anot jos, rajone galėtų būti dar daugiau, ypač nemokamų.

„Manau, tokie neformalaus vaikų ugdymo centrai labai reikalingi, tuo labiau – kaimo vietovėse. Miesto vaikas turi daug daugiau galimybių tobulėti, jam yra sudarytos sąlygos lankyti įvairius būrelius. Dauguma kaimo vaikų tokių sąlygų neturi", – savo nuomonę išsakė pašnekovė.

I. Puodžiukaitienė norėtų susirasti bendraminčių iš aplinkinių vietovių, su kuriais būtų galima bendrauti, dalytis patirtimi, idėjomis bei papildyti vieniems kitus.

Pilviškių parapijos salėje vykstančiuose užsiėmimuose „centriuko" lankytojai piešia, žaidžia stalo žaidimus, sportuoja, vaidina.Autorius:Andrius GRYGELAITIS

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=19924
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1540 | Raktažodžiai: Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2019-07-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License