Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 9
Svečių: 2
Vartotojų: 7
berthats1 , terranceup69 , mitzics69 , bradleyje2 , charliesv18 , wildabs2 , alfredhj4

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Moterį išgąsdino ugnis

Eglė KVIESULAITIENĖ

Praėjusią savaitę redakcijoje apsilankė Stasė Augustanavičienė iš Sausbalių kaimo, Pilviškių seniūnijos. Moteriškė guodėsi, jog naktį liko nemigusi – ją labai išgąsdino ugnis. S.Augustanavičienė pasakojo, jog netoli (moters teigimu – 50 metrų atstumu) nuo jos namų žemę išsinuomoję kažkokie žmonės, kurių ji nepažįsta. 

– Mačiau dieną, kaip jie vertė šiaudus, maniau, kad paskui supresuos į kitkas. O jie, kai pritemo, viską padegė! Buvo labai baisu, išėjus ant plento rėkiau, kad vieną kartą nustotų naktimis deginę, kalbėjo moteris. – Prisirinko žmonių. Visi galvojo, kad dega arba mano, arba kaimynų Molių sodyba. Paskui man vienas iš ten buvusių paaiškino, kad dabar yra toks įstatymas, kai aparus galima padegti. Bet kodėl jie nedegė tam kampe, kur manęs nesieks? Taigi čia pat mano namai, tvartukas, kluonelis. Mano troba bent iš blokų, o kaimyno – medinė, sudegs iki pamatų. Ar gali taip žmonės žaisti su ugnimi? 

Moteris tvirtino, kad šiaudai buvo aparti tik naktį. Gaisrą užgesino lietus. 

S.Augustanavičienė dar kolūkių laikais yra skaudžiai nukentėjusi nuo ugnies. Supleškėjus namams ne tik liko kaip stovi, bet sudegė ir ketverių metukų vaikas, kuris pats gaisrą ir sukėlė. Taigi ugnies moteris sakė nežmoniškai bijanti. 

Sausbališkei atrodė, kad prieš padegdami šiaudus jų savininkai galėjo ją bent perspėti. 

– Aš turiu širdies ligą. Kad neišsigąsčiau, galėjo tas ponas ateiti ir sakyti – žinot, ką, bobele, aš šiaudus padegsiu, – dėstė pašnekovė. – Bet aš jam būčiau liepusi viską suvežti pas mane ir suversti palei krūmus. Būčiau susikrovusi kūgį ir penkeriems metams turėjusi šiaudų paršiukui. 

S.Augustanavičienė prisiminė, kaip pernai vienas ūkininkas netoliese taip pat naktį buvo padegęs šiaudus. Gerai, kad netoliese prie krūmų buvo griovys, tai ji su dar penkiais žmonėmis iš jo sėmė vandenį ir liejo, kol ugnį užgesino. 

Kalbėjome su Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriumi Eriku Žarskiu. Pareigūnas sakė, jog tą naktį ugniagesiai buvo iškviesti į minėtą vietą. Nuvyko Pilviškių komanda. Privažiuoti prie degančių šiaudų su autocisterna nebuvo kaip. Tačiau gaisrininkai apžiūrėjo, jog pavojaus nėra – padegti šiaudai buvo aparti, ir ugniai nebuvo kur plėstis. 

E.Žarskis sakė, jog dabar tokių pranešimų turėtų pagausėti, mat žmonės rudeniop ima deginti šiaudus, ražienas. Anot inspektoriaus, jiems tai – sunkus metas. Nevažiuoti į gaisrus jie negali. O nuvažiavę neretai randa tik bebaigiantį degti kampą senos pievos. 

Taip be reikalo laukuose laužomi automobiliai, deginamas kuras, o tuo pačiu – ir pinigai, už kuriuos būtų galima įsigyti naujos priešgaisrinės technikos. O nubausti tokius degintojus dažniausiai sudėtinga, nes sunku rasti, kas nuomoja svetimą žemę, ir dar įrodyti, kad padegė būtent nuomininkas, o ne koks nors praeivis. 

Ugniagesiai per spaudą jau šimtus kartų kreipęsi į žmones ir prašę juos būti sąmoningus, nepadeginėti šiaudų, nekelti pavojaus sau ir kitiems. Tačiau kol neištinka nelaimė, dažnas į tokius prašymus nekreipia jokio dėmesio. 

Jei iš tiesų žmogus neturi kur dėti šiaudų ar kitų gamtinių atliekų, jas galima deginti. Tokiais atvejais galioja griežtos taisyklės (jos ne kartą buvo spausdintos ir „Santakoje"). 

Norėdamas sudeginti gamtines atliekas žmogus privalo iš anksto apie tai pranešti Priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai. Ten bus paaiškinta, kaip saugiai tai padaryti: deginimo vietą aparti, nepalikti be priežiūros ir kt. 

E.Žarskis sakė, jog tokių ūkininkų iš tiesų ateina, tačiau tai daro anaiptol ne visi. Redakcijoje sėdėdama S.Augustanavičienė vis baisėjosi, kad rajono žmonės nesiliauja žaidę su ugnimi. Turinti karčios patirties moteriškė sakė, jog nenorėtų dar kartą išgyventi gaisro siaubą ir to nelinkėjo kitiems.
Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/ek08242.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1244
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2019-07-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License