Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 5
Vartotojų: 1
wilmaui16

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Menininkai ir jaunimas puošė Ramoniškius
Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ

Kaip sakė plenero organizatorė Ineta Valuckienė, idėja surengti tokį renginį, kurio darbai papuoštų gyvenvietę, išsivystė iš vasaros šventės. Ji Ramoniškiuose šįmet buvo jau penktoji. Tiesa, šios šventės metu plenero suorganizuoti nespėta, tad jis buvo nukeltas į paskutinę vasaros savaitę ir pavadintas jaunimo dienomis. Užtat jauniesiems ramoniškiečiams buvo dviguba pramoga – pagražinta gyvenvietės aplinka ir truputis veiklos po tingių atostogų prieš mokslo metus. 

Kažin ar I.Valuckienei vienai būtų pasisekę įgyvendinti projektą, jei ne jos vyro skulptoriaus Naurio Valucko parama. Tai jo trys draugai – Antanas Lastauskas iš Kalvarijos, Juozas Videika iš Jurbarko ir Erikas Motiejutis iš Alytaus – dirbo visas dienas prie didžiulių ąžuolinių kaimo žmonių skulptūrų už menkutį 200 litų honorarą. 

Dailininkės Rugilė Žadeikytė iš Vilniaus ir alytiškė Joana Vichrovienė į renginį vis užsukančius kaimo vaikus mokė tapyti, atskleidė įvairių piešimo technikų subtilybių. Jau antrą renginio dieną surūdiję senų kultūros namų durys pasipuošė fantastiškų paukščių ir augalų motyvais. Pabaigtuvių dieną suplevėsavo jaunimo sukurta Ramoniškių vėliava su didžiule geltona ramune baltame fone ir mažųjų vėliavėlė su linksmomis varlytėmis, o apšiuręs pastatas pražydo žaismingu grafiti. 

Ne visi gyventojai buvo patenkinti tokiomis bendruomenei priklausančio pastato metamorfozėmis. Vyresni žmonės niurzgėjo, kad toks spalvingas įėjimas į kultūros namus, kuriuose įrengta koplyčia, reikalui esant virstanti šarvojimo sale, nelabai dera. Bet juk visiems neįtiksi. Laimei, atsirado daugiau bendruomenės narių, kurie palaikė idėją. 

Keletas moterų pačios gamino ir nešė pietus čia triūsiantiems dailininkams. Be didžiųjų rėmėjų, kurie negaili paramos ir kitų bendruomenių renginiams, šįkart sulaukta ir vietinių žmonių piniginės pagalbos, kas pas mus kol kas retenybė. Jaunų žmonių šventei pinigų skyrė Ramoniškių gyventojos: pensininkė A.Verbylienė, R.Ašmonienė, savo įmonę turinti D.Čiupkevičienė. 

Pasak organizatorių, šventė buvo smagi ir atitiko šiuolaikinio jaunimo poreikius. Nebuvo ribojamas nei laikas, nei vieta. Visi užsukę veikė ką norėjo ir kada norėjo, galbūt todėl garsas apie renginį nuskriejo toli. Vieną dieną į Ramoniškius su dviračiais atmynė du penkiolikmečiai Stirniškių kaimo gyventojai, kurie skulptorių padedami išdrožė du medinius rūpintojėlius. Genialių minčių jaunimui kilo prieš pat uždarymą. Kiekvieną vakarą rengę diskoteką ir už įėjimą rinkę po 1 litą vaikai iš pradžių manė už tuos pinigus suruošti vaišes, bet paskutinėmis plenero dienomis taip įsitraukė į gimtojo kaimo puošimo darbus, kad lėšas nutarė paaukoti įvairiems dažams ir medžiagoms pirkti. 

Atrodo, kad viskas tuo nesibaigs. Ramoniškių jaunimas ir toliau ketina dirbti gyvenvietės naudai, o kitą vasarą pasikviesti kitų meno sričių specialistų. I.Valuckienės nuomone, į projektą geriausia būtų įtraukti aktorinio meistriškumo besimokančius studentus, kurie padėtų parengti bendrą spektakliuką. Planuojama pasikviesti ir vytelių pynėjus ar floristus. Kaimo vaikams, jauni-mui įdomiau bendrauti su studentais, tad jų pagalbos ir reikėtų prašyti. 

Galbūt kitą vasarą Ramoniškiai pasipuoštų ne tik naujomis skulptūromis, bet, kaip sako renginio organizatoriai, bus išmokta ir tausoti grožį. Mat iki plenero kultūros namų kieme stovėjęs vienintelis medinis rūpintojėlis vietinio jaunimo vis buvo „patobulinamas" įvairiais užrašais ir raižiniais.Autorius:Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/kt09047.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1407
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-06-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License