Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Įkurtuves suvėlino… turbinos
Birutė Pavlovienė

Liepos mėnesį rašėme apie Pilviškiuose, ant Šešupės, statomą hidroelektrinę. Tai vietos verslininko Edmundo Gadišausko projektas. Jo techninę dokumentaciją pilviškietis pradėjo ruošti 1997-aisiais. Statybos prasidėjo šių metų gegužę. Į jas investuojama per 1 milijoną litų. Pagamintą elektrą verslininkas parduos skirstomiesiems elektros energijos tinklams. Tikimasi, kad investicijos atsipirks per 5–6 metus.

Kai buvome susitikę vasarą, E.Gadišauskas sakė, kad šios statybos darbus numatyta baigti rugsėjį. Čia dirbantys Simne įsikūrusios UAB "Alytaus melioracija” vyrai savo užduotis, galima sakyti, įvykdė. Užtvanka pastatyta, per ją Šešupės krantus sujungė tiltelis, iškilo gamybinių patalpų pastatas, visa techninė bazė paruošta. Belieka sulaukti dviejų turbinų. Laiku nesuspėtos pagaminti, jos suvėlino ir įkurtuves. "Bet šiomis dienomis turbinas jau turėtume gauti, pradėti montuoti, vėliau atlikti visus derinimo darbus ir t.t. Statybą šį rudenį privalome baigti, užversti kanalą ir iki žiemos Šešupę grąžinti į jos tikrąją vagą," – kalbėjo E.Gadišaukas.

Vasaros sausra statybvietėje sukėlė ir papildomų rūpesčių. Šešupė kaip niekad anksčiau nuseko, o jos vandenys, nukreipti dirbtiniu kanalu, tolesnėje vagoje sunešė smėlio bei kitų sankaupų salyną, kurį teks iškasti bei išvežti.
Autorius:Birutė PAVLOVIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2/iin118.htm
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1523
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-01-18

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License