Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 5
Svečių: 3
Vartotojų: 2
berthats1 , lisapi16

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Eilėraščius kurti paskatino liga
Laima VABALIENĖ

Ilgus metus veterinarijos gydytoju dirbęs pilviškietis Kostas MILIAUSKAS sako net slapčiausiose svajonių kertelėse neturėjęs minties, kad kada nors rašys eilėraščius. Priešingai, mėgęs skaityti grožinę literatūrą, poezijos knygų į rankas net neimdavęs. Tačiau, kaip sakoma, niekada nesakyk niekada. 

Į poezijos pasaulį K.Miliauską atvedė... liga. Praėjusių metų pavasarį ūkininką ištiko stiprus insultas. Besigydydamas Abromiškių reabilitacijos ligoninėje susipažino su eilėraščius kuriančiu ukmergiškiu. Šis davė paskaityti savo poezijos knygelę. Kai gydytoja sunkiai dešinę kūno pusę valdžiusiam K.Miliauskui patarė ranką miklinti ką nors rašant, vyriškis ėmė perrašinėti naujojo pažįstamo eilėraščius. Tuomet ir atėjo mintis pačiam pabandyti kurti. Ukmergiškis poetas tokį nusiteikimą tik paskatino. 

Pirmasis eilėraštis gimė jau grįžus į namus birželio 24 dieną, per Jonines. Tai buvo eiliuotas sveikinimas svainiui vardinių proga. Nuo jo viskas ir prasidėjo. Kadangi dėl sveikatos nieko dirbti negalėjo, K.Miliauskas džiaugėsi radęs širdžiai mielą užsiėmimą. 

Pirmieji jo kūrybos skaitytojai buvo šeimos nariai, pažįstami. Jiems patiko paprasti posmai, kuriais Kostas pasakojo apie savo gyvenimą, jausmus, artimus žmones, pažįstamas ir brangias vietas. 

Vilniuje dirbantis, tačiau ir Pilviškiuose savo gyvenimą turintis Petras Adomaitis, paskaitęs kaimyno kūrybą, pasiūlė parengti knygelę, surado leidyklą. Rudeniop pasirodęs K.Miliausko poezijos rinkinėlis „Su negalia suklupęs" papildė pilviškiečių kūrėjų leidinių lentyną. Debiutantas kviečiamas savo kūrybą skaityti miestelio literatūriniuose renginiuose, lapkričio mėnesį planuoja surengti autorinį vakarą – knygelės pristatymą. 

Po intensyvaus kūrybos periodo atėjo atokvėpio metas. K.Miliauskas sako, kad dabar rečiau prisėda prie popieriaus lapo, tačiau savy atrasti poetiniai pradai, matyt, neleis visiškai padėti plunksnos.
Autorius:Laima VABALIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/lv10232.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1428
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-08-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License