Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 2
Vartotojų: 4
berthats1 , terranceup69 , charliesv18 , bradleyje2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Motiną ir sūnų kankino pažįstami plėšikai
Eglė KVIESULAITIENĖ

Užkalbino pažįstami 

Penktadienio priešpietę Juozas susiruošė pažvejoti. 46-erių metų vyras iš pažįstamų buvo girdėjęs, jog šiuo metu neblogai kimba lydekos. Ir kaip neprisiruoši, jei Šešupė teka pro pat namus. Tik krantas – vieni brūzgynai, tad žūklei tinkamos vietos tenka ieškoti už šimto metrų nuo namų. 

Traukdamas žuveles Juozas pamatė ateinančius du pažįstamus vyrus – ne vienerius metus kalėjime praleidusį Gediminą Kaškauską bei blogą reputaciją aplinkiniuose kaimuose turintį trisdešimtmetį Irmantą Draskinį. Vyrai užkalbino J.Žilinską ir sakė taip pat atėję žvejoti. Juozui įtartina nepasirodė, kad atėjūnai buvo be meškerių. Jis mielai pasidalijo patirtimi apie žūklę. Ramiai besišnekučiuojant G.Kaškauskas iš rankovės išsitraukė metalinį strypą ir vožė juo Juozui per sprandą. 


Mušė ir smaugė 

J.Žilinskas pamena paklausęs, už ką mušamas. Vyrai atsakė gavę tokį užsakymą, už kurį sumokėta. Kas užsakė tokį žiaurų susidorojimą, užpuolikai neįvardijo. D.Kaškauskas trankė Juozą piršto storio geležiniu strypu ir vis stebėjosi, jog tas vis nepraranda sąmonės. Pargriovęs aukštą vyrą ant žemės, chuliganas pradėjo jį smaugti virve. 

Prisiminus grėsmingą situaciją dabar Juozui ji atrodo gan linksmai. Mat plėšikui užmetus ant kaklo virvę, Juozas ją sugavo dantimis. Vis nesuvokdamas, kodėl taip ilgai žmogus nepraranda sąmonės, G.Kaškauskas pastebėjo Juozo dantyse virvę. Praradęs kantrybę galvažudys dar daužė strypu, po to surišo rankas bei kojas ir paliko sumuštą vyrą pakrantėje. Nueidami plėšikai tarėsi, jog auką geriau reikėjo prismaugti ir įmesti į Šešupę. 

Likęs dumblinoje pakrantėje Juozas bandė atsistoti, tačiau nueidami plėšikai pagrasino ramiai gulėti. Sumuštas, kraujais pasruvęs vyras tuomet mąstė, jog, laimei, antrasis plėšikas nebuvo toks žiaurus. Tik keletą kartų įspyręs gulinčiam Juozui, I.Draskinis prašomas net batus arčiau prinešė ir po padais pakišo, kad žmogus nesušaltų. Padejavus, kad ir galva dumble, sugrįžęs I.Draskinis po galva dar pakišo Juozo striukės kampą. 


Talžė senutę 

Keliais paršliaužęs iki namų Juozas pirmiausia atsisėdo ant stalo, kur buvo peilis, ir šiaip taip atsikratė rankas spaudžiančių virvių. Netrukus išgirdo, kaip pagalbos šaukiasi kambaryje užrakinta mama. 83-ejų metų moteriškė papasakojo, kaip ramiai meldusis ant krosnies pamatė tarpdury du vyrus. Anot močiutės, jie griebė ją tąsyti ir suriko: „Sūka", duok pinigus". Moteriškė aiškino pensiją jau išleidusi, kitų pajamų neturinti, tačiau plėšikų tai neįtikino. Jie parvertė Oną Žilinskienę ant slenksčio ir bandė smaugti, tačiau ją išgelbėjo storos skaros mazgas. 

– Supratau, kad su tokiais reikia geruoju, – pasakojo senutė. – Sakiau, vaikeliai, ką aš jums blogo padariau. O pati taip drebėjau – kiek ten trūko, kad pasmaugtų. 

Nepavykus prismaugti, plėšikai sudavė moteriai kelis smūgius, stumdė, grasino. Nuvedę senolę į miegamąjį, išvertė visas spintas. Ten ir buvo paslėptos O.Žilinskienės santaupos – apie 900 litų. Vagys išsinešė ir Onos anytos rankinę, kurioje buvo dar smetoninių laikų pinigų. Išeidami užrakino miegamojo duris, kad močiutė neprisikviestų pagalbos. 

Senutė pamena, kad G.Kaškauskas ją mušdamas vis klausinėjo, kur Juozas. Moteriškė paaiškino, jog sūnus žvejoja. Dabar Juozas ir mama mano, kad tik po to plėšikai patraukė prie upės ir vykdė egzekuciją. 

– Jei jie Juozą būtų upėn įmetę, aš – užrakinta, niekas būtų ir nesužinojęs apie bėdą, – aimanavo senolė. 


Netiki versija 

Iškviesti medikai išsivežė Juozą į Vilkaviškį – reikėjo siūti praskeltą galvą. Dirbdamas ūkyje vyras dar jaučia sumušimo pasekmes. Mėlynės paakiuose, žaizdos ant kojų vis primena nelemtą penktadienį. Už panašų plėšimą, nepilnametės išžaginimą bei lengvesnius nusikaltimus ne kartą teistą 45-erių metų G.Kaškauską ir taip pat kalėjimų duonos ragavusį I.Draskinį trečiadienį sulaikė kriminalistai. Už Žilinskų apiplėšimą jiems, ko gero, vėl teks sėsti už grotų. 

Iki tol su pareigūnais reikalų neturėjęs Juozas Žilinskas labai nustebo, kai į įvykio vietą atvykę policininkai pirmiausia paklausė, ar jis kartu su plėšikais negėręs. Stikliuko nelinkusiam kilnoti vyrui kilo įtarimų, jog pareigūnai gal norį „užglostyti" nusikaltimą. Tad nukentėjęs kaimietis puolė skam-binti žurnalistams. 

Šeimos neturintis vyras kaskart pasvarsto, kas galėjo samdyti plėšikus, kai su visais kaimynais sugyvena geruoju. Džiaugdamasis, kad išliko gyvas, Juozas netiki plėšikų žodžiais. Jo nuomone, greičiausiai apylinkėse žinomi nusikaltėliai šią versiją sugalvojo patys – kad nukreiptų dėmesį.


J.Žilinską plėšikai kėsinosi prismaugti ir įmesti į upę. 

Romo ČĖPLOS nuotr.
Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/ek1202.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1237
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2019-07-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License