Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 2
Svečių: 2
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Ūkininkų aktyvumas drausmina ir chuliganus, ir kaimynus

2012-04-21

Saugios kaimynystės grupę vos prieš porą mėnesių įkūrę Bebrininkų kaimo (Pilviškių sen.) gyventojai jau tapo pavyzdžiu aplinkinėms bendruomenėms. Aktyviai savo kaimą saugantys ūkininkai atbaido ir ilgapirščius, ir chuliganus. 

Trečiadienį pirmąsias šviesą atspindinčias liemenes su „Saugios kaimynystės" projekto simbolika Bebrininkų grupės nariams įteikęs rajono Policijos komisariato Prevencijos poskyrio vyresnysis tyrėjas Arūnas Kinderis pripažino, jog toli gražu ne visų kaimų bendruomenes pavyksta prikalbinti įsitraukti į šį projektą. Nors rajone jau veikia 32 saugios kaimynystės grupės, idealiausia būtų, kad šia veikla susidomėtų visų kaimų bendruomenės. Dabar vienur pritrūksta entuziastų, galinčių suburti grupę, kiti išsigąsta papildomo darbo ar nerimauja dėl savo saugumo – neva aktyviems, su pažeidėjais kovojantiems žmonėms gali būti kerštaujama. 

Tačiau saugios kaimynystės grupes įkūrusios ir aktyviai veiklą vystančios bendruomenės, anot pareigūnų, iškart pajunta rezultatus: sumažėja vagysčių, chuliganizmo atvejų, o ir įvykdyti pažeidimai greičiau atskleidžiami. Nusikalstamumo statistika rodo, kad tuose kaimuose, kur pagal grafiką budi patys gyventojai, sumažėja tokių nusikaltimų, kaip degalų iš žemės ūkio technikos, gyvulių vagystės. Ši problema netrukus taps itin aktuali, nes laukuose prasideda darbymetis, o į ganyklas netrukus bus išginti gyvuliai. 

Neseniai įkurta Bebrininkų kaimo saugios kaimynystės grupė ir jos iniciatorius seniūnaitis Benius Jarmalavičius, pasak prevencinius projektus komisariate kuruojančio A. Kinderio, dirba labai teisinga linkme. Vyrai ir moterys iškart susidarė budėjimų grafikus, tad sutemus, kai vyksta daugiausia nusikaltimų, važinėja po teritoriją ir stebi. Toks budėjimas duoda rezultatų: grupės nariai žino, kuriuose namuose vyko išgertuvės, kur lankėsi nevietiniai asmenys, pastebi naktimis važinėjančius automobilius ar klaidžiojančius jaunuolius. O ir pastarieji mato, kad jų veikla stebima. 

Prie įvažiavimų į Bebrininkų kaimą jau iškabinti stendai, įspėjantys, jog veikia saugios kaimynystės grupė, teritorija stebima ir saugoma, taip pat kviečiama nelikti abejingiems pastebėjus teisės pažeidimus. 

Saugios kaimynystės grupės susirinkime dalyvavę A. Kinderis ir Pilviškių apylinkės inspektorė Aušra Žitkauskienė entuziastingai veiklą pradėjusiems Bebrininkų bendruomenės nariams davė naudingų patarimų. Bebrininkiečiai jau ketina užvesti specialų žurnalą, kuriame kiekvieną naktį budėję grupės nariai galėtų pažymėti savo pastebėjimus: užrašyti įtartino automobilio numerius, laiką, asmens ypatybes ar kitus dalykus, sukėlusius įtarimų. Vėliau tokios pastabos gali būti vertingos, jei bus įvykdytas nusikaltimas ar teisės pažeidimas. 

Pareigūnai žadėjo aktyviausiai dirbantiems bei nusikaltimus užkardantiems grupės nariams suteikti policijos rėmėjo statusą. Šį statusą turinčiam asmeniui suteikiama daugiau teisių nei eiliniam civiliui, tačiau pečius užgriūva ir didesnė atsakomybė. 

Policininkai patarė nenuolaidžiauti įstatymus mėgstantiems pažeidinėti ir savo kaimo gyventojams, būti principingiems bei pranešti policijai, kad nusikaltęs asmuo būtų nubaustas. Taip pat nenuleisti negirdomis, jei kas saugios kaimynystės grupės narius įžeidinėtų ar užkabinėtų. Visi privalo atsakyti pagal įstatymą. Laiku pajutę, kad šioje teritorijoje stebimas kiekvienas nusikalsti linkusių asmenų žingsnis ir kad už savo veiksmus teks atsakyti, nusikaltėliai bus priversti susimąstyti. Tokių veiksmų tikslas – siekti, jog nusikaltimų būtų kuo mažiau ar jų neliktų. 

Saugios kaimynystės grupės vadovas B. Jarmalavičius juokavo, kad dėl jų veiklos jau sunerimo gretimo Ramoniškių kaimo gyventojai. Jie baiminasi, jog visi nusikalsti linkę asmenys savo „veiklą perkels" į Ramoniškius. 

Anot policijos, ramoniškiečiams jau seniai laikas sunerimti, nes jų krašte nusikalstamų veikų pasitaiko gan dažnai. Tad vienintelė išeitis – patiems steigti saugios kaimynystės grupę.


Saugios kaimynystės grupę įkūrę Bebrininkų kaimo ūkininkai entuziastingai griebėsi naujos veiklos.
Romo ČĖPLOS nuotr.
Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=24095
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 2428 | Raktažodžiai: bendruomenė, Bebrininkai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License