Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 1
Vartotojų: 5
valarieby18 , kerryja60 , oraje69 , edwardna18 , juanaut11

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Konkursas priverčia pasikartoti kelių eismo taisykles
Laima VABALIENĖ

Tradicinio „Santakoje" skelbto konkurso „Už saugų eismą" nugalėtoju šiemet tapęs pilviškietis pedagogas Sigitas Rinkevičius sakė esąs azartiškas žmogus. Šiame konkurse jis, kaip ir daugelis dalyvių, taip pat ne naujokas. Buvęs ir nugalėtoju, ir prizininku. 

Daugiau kaip dvidešimt metų mokykloje dirbantis vyriškis ir pats mokinius yra mokęs saugaus eismo. „Dalyvauti konkurse ir įdomu, ir naudinga, nes esi priverstas atsiversti kelių eismo taisyklių knygelę, pasigilinti į naujoves", – teigė pernai antrą, o šiemet pirmą vietą konkurse užėmęs pilviškietis. 

Taip sakė ne vienas konkurso dalyvis, praėjusį ketvirtadienį atėjęs į rezultatų apitarimą Vilkaviškio autoklube. Kaip parodė konkursas, saugaus eismo reikalai rūpi įvairaus amžiaus žmonėms. Jauniausiam buvo 17, vyriausiam – 78 metai. Didesnė pusė dalyvių keturioliktą kartą rengiamame konkurse dalyvavo pirmąsyk. Kiti – jau buvo sprendę ankstesnių metų užduotis. Vis dar nepabyra ištikimiausiųjų septynetukas: K.Balanda, K.Baršauskas, V.Panasevičius, A.Pulokas, A.Paplauskas, S.Ramanauskas ir V.Zdanavičius konkurse dalyvauja nuo pirmo karto. 

Klausimus rengęs ir atsakymus apžvelgęs vairuotojų ruošimo kursų dėstytojas Vytautas Drangauskas sakė, kad šiemet visi konkurso dalyviai teisingai atsakė tik į keturioliktą klausimą, bet apskritai klaidų išvengti nepavyko nė vienam. 

Daugiausia (74 proc. dalyvių) parklupdė dešimtas klausimas, kuriame buvo prašoma nurodyti, ką privalo padaryti vairuotojas, įvykus kelių eismo įvykiui, kuriame nukentėjo žmogus. Antras pagal sudėtingumą – šešioliktas, trečias – dvidešimtas klausimas. 

Komentuodamas atsakymus, V.Drangauskas aiškino, kad šio konkurso tikslas – gilinimasis į kelių eismo taisykles, ir klausimai paruošti būtent iš jų, todėl nereikia pasikliauti intuicija: visi atsakymai yra eismo taisyklių knygelėje. 

Konkurso nugalėtoju tapęs S.Rinkevičius taip pat teigė pirmu įspūdžiu nesivadovaująs. „Daug kartų peržiūriu klausimą, ir dažniausiai pasirodo, kad pirmasis įspūdis buvo klaidingas", – sėkmės paslaptimi pasidalijo mažiausiai, tik vieną, klaidą padaręs pilviškietis. 

Lyderių trejetukas išliko tas pats kaip ir pernai. Antrą vietą užėmė dvi klaidas padaręs pernykštis šio konkurso nugalėtojas Algirdas Paplauskas. Tris kartus suklydęs vėl trečioje vietoje liko Audrius Balanda. Nugalėtojams įteiktos „Santakos" redakcijos dovanos – kuponai įsigyti prekių automobiliams V.Mauros įmonėje „Neda" bei Policijos komisariato padėkos. Iš moterų geriausiai sekėsi neseniai vairuotojo pažymėjimą įsigijusiai Raimondai Bačkiūtei (4 klaidos). Jai taip pat buvo skirtas „Santakos" suvenyras. 

Tuščiomis namo neišėjo nė vienas konkurso dalyvis. Visiems įteikti informaciniai bukletai apie Automobilių sąjungos veiklą, konkurso rėmėjos V.Mauros įmonės „Neda" parduotuvės 10 proc. nuolaidų kortelės bei firminiai „Santakos" tušinukai. 

Nuo 1983 m. automobilį vairuojantis konkurso nugalėtojas S.Rinkevičius nėra patyręs nė menkiausio autoįvykio. Tačiau, pasak jo, pas mus važiavimo kultūra labai žema, jei pats ir nieko nepažeidi, negali būti garantuotas, kad kelyje viskas bus gerai. 

Tą patį teigė ir konkurso rezultatų aptarime dalyvavęs Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio specialistas Vytautas Burdulis, eismo situaciją respublikoje apibūdinęs kaip katastrofišką. Pagal avarijų ir žuvusiųjų skaičių Lietuvą tarp Europos Sąjungos šalių lenkia tik Latvija. Pernai mūsų šalyje įvyko 6360 įskaitinių autoįvykių, nusinešusių 744 žmonių gyvybes. 7870 eismo dalyvių buvo sužeisti. Rajone situacija nėra tokia tragiška. Per pirmuosius šių metų mėnesius užregistruoti 9 autoįvykiai, jau yra du žuvusieji, 12 sužeistų. Pernai rajone autoįvykiuose žuvo 12, užpernai – 10 žmonių. 

Konkursas „Už saugų eismą" sutapo su šiuo metu vykstančia akcija „Sutikime vasarą saugiai". Jos tikslas, pasak V.Burdulio, prevencinis – tramdyti greičio mėgėjus, kovoti su neblaiviais vairuotojais, dėl kurių kaltės mūsų rajone įvyksta kas 4–5 avarija. Kreipdamasis į konkurso dalyvius, kaip saugaus eismo propaguotojus, pareigūnas prašė nebūti abejingais ir visuomet pranešti matant, kai prie vairo sėdi išgėręs žmogus. 

UAB Vilkaviškio autoklubas direktorius Robertas Deltuvas kalbėjo, kad jų klubas, turintis bene seniausias vairuotojų ruošimo tradicijas, stengiasi į kelius išleisti kuo geriau paruoštus vairuotojus. Direktorius priminė, kad visuomet stengiamasi besimokančiam sudaryti kuo palankesnes sąlygas. Pavyzdžiui, dabar, žinant nelengvas žmonių gyvenimo sąlygas, klube vairuotojo pažymėjimą galima įsigyti išsimokėtinai nuo 3 mėn. iki 2 metų. Šia galimybe besiruošiantieji tapti vairuotojais mielai naudojasi. Labai išpopuliarėjus mopedams šiuo metu klube rengiami užsiėmimai jauniesiems jų vairuotojams. Nepilnamečiai gauna pažymėjimus, kad išklausė kursą apie saugų eismą. 

Konkursą „Už saugų eismą" „Santakos" redakcija rengia kartu su Policijos komisariato Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyriu bei Vilkaviškio autoklubu. Atsižvelgdami į dalyvių pageidavimus šį pavasarį jį paskelbėme kiek anksčiau nei praėjusiais metais, tačiau sulaukėme pasiūlymų jį dar paankstinti ir rengti žiemai baigiantis. Tik jokiu būdu nenutraukti jau antrą dešimtmetį saugų eismą propaguojančio konkurso tradicijos.


Konkurso nugalėtojai (iš kairės): A.Paplauskas, A.Balanda ir S.Rinkevičius bei organizatorių atstovai: Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio specialistas V.Burdulis, UAB Vilkaviškio autoklubas direktorius R.Deltuvas ir vairuotojų ruošimo kursų dėstytojas V.Drangauskas. 

Romo ČĖPLOS nuotr.
Autorius:Laima VABALIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=969
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 2159
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License