Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 7
Svečių: 5
Vartotojų: 2
wilmaui16 , julianat11

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Pilviškiečiai savo auginamų sraigių dar neparagavo
Algimantas GUDAITIS

Išgirdo per „Pūką" 

– Žemės mes daug neturime ir į didesnį ūkininkavimą neįsisukome. Iš tėvų paveldėjome 1,5 ha, dar 25 arus nusipirkome prie namų – tai ir visas mūsų ūkis, – pasakojo Algirdas Narijauskas. Algirdas dirba degalinėje dujų operatoriumi, Teresė šeimininkauja namuose. 

Narijauskai prisimena, kaip prieš porą metų klausydamiesi „Pūko" radijo išgirdo įdomų reportažą apie vynuoginių sraigių auginimą. 

– Susiruošėme pas Vynuoginių sraigių augintojų asociacijos prezidentą Rolandą Janušauską, norėdami sužinoti šį tą daugiau apie šiuos gyvūnus. Prezidentas parodė sraigių plantacijas, patarė, pamokė, davė literatūros ir grįžę pusiau juokais, pusiau rimtai ėmėmės šio verslo, – pasakoja Teresė. 


Saugo piemuo 

Sraigėms auginti nereikia daug žemės, nedideli kapitaliniai įdėjimai. Pasak A.Narijausko, pradžiai pakanka 15–20 arų žemės. Plotelį reikia aptverti smulkoku sietu, kad sraigės nepaplistų po aplinkinius laukus. Sraigės – maždaug 3–4 cm skersmens kriauklėje įsisukęs šliužas. Jos, pamažu šliauždamos ir vilkdamos su savimi kriauklę, per parą gali nuslinkti kelias dešimtis metrų. Jos įsigudrina perlipti ir per aptvaro (voljero) sietą. Todėl joms „ganyti" (saugoti) tenka pasitelkti elektrinį piemenį. Ant sieto 20–30 cm nuo žemės nutiesiami du laideliai ir jais paleidžiama silpna elektros srovė. Sraigė pasiekusi laidus, nukrenta ant žemės ir negali perkopti voljero. 

Pilviškiečiai pirmąsias sraiges parsivežė praeitų metų pavasarį. Jų nepirko, o, pasak Algirdo, nuvažiavę su anūkais prisirinko netoli Vilkijos iš panemunės šlaitų. Čia vynuoginės sraigės veisiasi natūralioje gamtoje. Kai ateina jų supirkimo metas, žmonės jas renka kaip grybus ir veža parduoti. Pradžioje neįprasto verslo pradininkai parsivežė apie 30 kg sraigių, paleido į voljerą, stebėjo, kaip joms patiks nauja aplinka. Vėliau parvežė dar kelias tokias partijas. Lauko sąlygomis tinkama parduoti sraigė užauga per 2–3 metus. Sraigės sparčiai dauginasi. Gegužės pabaigoje jos apsispjaudo taip vadinamomis „meilės strėlėmis", po to padeda žemėje į varlių kurkulus panašius kiaušinėlius. Viena sraigė padeda iki 80 kiaušinėlių. 


Labai mėgsta salotas 

Jei tinkamai įrengtas voljeras, sraigių papildomai šerti beveik nereikia. Jos ėda viską, kas auga žemės paviršiuje – daržoves, rugius, bulves, dobilus (ypač baltuosius), kiaulpienes, dilgėles ir kitokius žalumynus, net supuvusius obuolius. Voljere joms galima pasodinti krienų, piliarožių, užveisti varnalėšų, dilgėlių. T.Narijauskienė sakė į aptvarą įmetanti viską, kas perauga ar atlieka darže. Ypač sraigės mėgsta salotas. Įmetus peraugusių salotų krūmelį, prie jo tuoj atsiranda krūvelė kriauklėtų gyvūnėlių. 

Tačiau sraigės turi ir nemažai priešų. Jaunikles ėda varlės, žiurkės, pelės, paūgėjusias išnešioja varnos, kiti paukščiai. A.Narijauskas apgailestavo, jog daug sraigių praeitą rudenį išnešiojo varnėnai. Žiemą nemažai sraigių sunaikino kurmiai. Sraigėms apsaugoti nuo kurmių ir graužikų reikėtų įrengti pagilintą, su apie 20 cm į žemę įleistu tinklu voljerą. Apsisaugant nuo paukščių, tiktų tinklą užtiesti ir virš voljero. Tačiau tai reikalauja papildomų lėšų. 


Reklamose gražiau 

Narijauskai sraigių dar nepardavė. Pasak namų šeimininkės, reklamose viskas gražiau ir paprasčiau nei natūroje. Sraigių supirkėjų kol kas nedaug. Reklaminiuose leidiniuose rašoma, kad už kilogramą sraigių (su kriauklėmis) galima gauti po 2–2,5 lito. Pernai supirkėjai Narijauskams už kilogramą augintinių siūlė 89 centus. Tik Grūto parko direktorius Viliumas Malinauskas už kilogramą sraigių kurį laiką davė po 2 litus. Taigi iš sraigių vargu ar prasigyvensi. Teoriškai, norint susirinkti 6–8 tūkst. litų per metus, pakaktų 15–20 arų sraigyno, o siekiant iš šio verslo visiškai išsilaikyti, jau reikėtų sraiges auginti 2–3 hektaruose. Į vieną kilogramą vidutiniškai įeina 25 trijų keturių centimetrų skersmens sraigės. 

– Užauginti lietuviai sugeba viską, taip pat ir sraiges, tačiau dažnai trūksta vieno – kad jų produkciją laiku nupirktų ir sumokėtų darbo vertus pinigus, – tvirtino A.Narijauskas. 


Dar neragavo 

Patys Narijauskai paragauti sraigių dar nesiryžo. 

– Geriau bryzelis lašinių, nei dubenėlis sraigių, – mano namų šeimininkė. Atrodo, jog kol kas sraiges augina tie, kas pinigų neturi, o valgo, kas neturi kur pinigus padėti. Daug sraigių išvežama į Prancūzijos ir kitų Vakarų Europos šalių restoranus. Pernai Lietuvoje užauginta 450–500 t vynuoginių sraigių, maždaug 30 t perdirbtų, paruoštų vaišių stalui liko šalyje. 

Gal ir Vilkaviškyje vienas kitas restoranas tuoj galės pasiūlyti tokios užkandos.


Algirdas ir Teresė Narijauskai sraiges auginti pradėjo praėjusį pavasarį. 

Romo ČĖPLOS nuotr.
Autorius:Algimantas GUDAITIS

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=988
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 4770 | Komentarų: 3
Viso komentarų: 3
2013-08-29 Spam
3. rats
DĖMESIO !!!
PAPILDOMOS PAJAMOS JUMS!

Siūlome papildomas pajamas ūkininkams ir ne tik ūkininkams. Šiuo metu vis daugiau atsiranda naujų verslo šakų ir naujų galimybių. Ūkininkavimas
reikalauja daug investicijų ir darbo. Ne visada superkamos mėsos ir pieno kainos tenkina jūsų lūkesčius. Tačiau visada yra galimybė prisidurti atliekamą centą. Minimum investicijų ir
maksimum pelno, galimybė užsidirbti nuo 10 000 erurų per mėnesį. Mes norime jums pasiūlyti tapti mūsų verslo partneriais. Pagrindinis jūsų darbas veisti ir auginti gyvūnus, kurie reikalauja
mažai priežiūros, mažas pašarų sunaudojimas. Tai gyvūnai, kurie dauginasi labai greitai. Per 21 dieną šie gyvūnai atsiveda nuo 8 iki 14 mažylių, o po 30 dienų jau gali patys daugintis.
Tai nesustojantis procesas, kurį jūs galite reguliuoti patys. Tai priklauso nuo jūsų, kiek norite pelno turėti. Mes savo ruožtu įsipareigojame visus užaugintus gyvūnėlius, kurių amžius ne
mažesnis kaip vienas mėnuo, supirkti... Norite sužinoti daugiau, rašykite mums elektroniu paštu: exotic.animals.food@gmail.com
http://frozenrats.wix.com/frozenrats

2013-07-20 Spam
2. Naujas verslas
DĖMESIO !!!
PAPILDOMOS PAJAMOS JUMS!

Siūlome papildomas pajamas ūkininkams ir ne tik ūkininkams. Šiuo metu vis daugiau atsiranda naujų verslo šakų ir naujų galimybių. Ūkininkavimas reikalauja daug investicijų ir darbo. Ne visada superkamos mėsos ir pieno kainos tenkina jūsų lūkesčius. Tačiau visada yra galimybė prisidurti atliekamą centą. Minimum investicijų ir maksimum pelno, galimybė užsidirbti nuo 10 000 erurų per mėnesį. Mes norime jums pasiūlyti tapti mūsų verslo partneriais. Pagrindinis jūsų darbas veisti ir auginti gyvūnus, kurie reikalauja mažai priežiūros, mažas pašarų sunaudojimas. Tai gyvūnai, kurie dauginasi labai greitai. Per 21 dieną šie gyvūnai atsiveda nuo 8 iki 14 mažylių, o po 30 dienų jau gali patys daugintis. Tai nesustojantis procesas, kurį jūs galite reguliuoti patys. Tai priklauso nuo jūsų, kiek norite pelno turėti. Mes savo ruožtu įsipareigojame visus užaugintus gyvūnėlius, kurių amžius ne mažesnis kaip vienas mėnuo, supirkti... Norite sužinoti daugiau, rašykite mums elektroniu paštu: exotic.animals.food@gmail.com

2012-12-23 Spam
1. sefas
Komentaras vienas ir paprastas.Niekas negali parduoti sraigiu.Tiems katrie sako,kad parduoda-tai blefas.Jei kas turetu skyle pardavimui(TURETU REALU AUKSO PUODA),tai visas Lietuvoje uzaugintas sraiges supirktu.Dabar pagrindinis sraigiu augintoju biznis-naujiems augintojams mamu pardavinejimas.Siuo metu visi issizioje laukia ar lenkai nupirks ar Zemaitijoje esantis fabrikelis.Visiems busimiems naujiems augintojams patarimas-visus klausimus susieti su pardavimais.Niekas negali konkreciai atsakyti.Apie investicijas daug kas irgi daug ka nutyli.Jei kam yra kokiu klausimu parasykite man i el.p.: sefas123@gmail.com atsakysiu visiems.Man gaila savo isvaistyto laiko ir nauju busimu augintoju.VISI KLAUSIMAI TURI BUTI APIE REALIZACIJA.Kas isto jei uzauginsi 10t. ir paskui nezinosi kur jas kisti.Rasykite- visiems atsakysiu. sefas123@gmail.com
Ir dar vienas.Pas visus tinklapiuose tik mamu(patalpose) ir lauko aptvaru nuotraukos.Kodel niekas nefotografuoja uzaugintu ir sumigdytu(supakuotu) savo sraigiu.Pagal juos tai kalnas turetu buti.Isvada viena-matyt nelabai dar moka uzauginti arba niekas ju neturi,na kokiu pora tonu- ,,от силы’’.
P.s.:brangus pardavejai,jei jau siulote motinines sraiges-tai ir pasiulykite kur paskui uzaugintas sraiges parduoti.

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-06-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License