Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 5
Vartotojų: 1
wilmaui16

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Apygardos vadui ir bendražygiams atminti

Birutė NENĖNIENĖ

Nemažai žmonių iš įvairių Lietuvos vietų suvažiavo į Pilviškius pagerbti prieš 55-erius metus žuvusių partizanų – Tauro apygardos vado Antano Baltūsio-Žvejo, kovotojų Juozo Balsio-Dobilo ir Prano Žaldario-Šapalo. Renginio iniciatoriai bei organizatoriai – Marijampolės politinių kalinių ir tremtinių sąjungos nariai, vadovaujami buvusio pilviškiečio Vytauto Raibikio. Savanorių, šaulių ir LDK Vytenio motorizuoto pėstininkų bataliono kariai su vėliavomis lydimi orkestro garsų per miestelį atžygiavo į bažnyčią. Po sekmadienio sumos šv.Mišių, aukotų už laisvės gynėjus, mašinų virtinė nusitiesė į Balčiūniškių kaimą, kur prie vienos negyvenamos sodybos akmenų paminklas mena šioje vietoje netikėtą partizanų žūtį po skaudžios išdavystės. 

Šie ir visi žuvusieji už laisvę buvo pagerbti Lietuvos himnu, tylos minute, krašto apsaugos savanorių šūvių salve, gėlėmis. Literatūrinį montažą atliko Pilviškių vidurinės mokyklos skautai, vadovaujami mokytojos V.Staugaitienės. Žvarbokos vasario 2-osios laukų erdvę sušildė patriotinės, partizanų dainos, kurias širdingai traukė Marijampolės politinių kalinių ir tremtinių choras. 

Į susirinkusius kreipėsi Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio štabo viršininkas V.Balsys. Jis trumpai priminė pokario situaciją, apgailestavo dėl laisvos Lietuvos valdžios priimamų sprendimų ir to, kad dabar "didelė tautos dalis mieganti, neaktyvi, nedalyvauja rinkimuose". Kvietė būti aktyvesnius ir budresnius, linkėjo optimizmo. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos valdybos pirmininkas, A.Baltūsio-Žvejo bendražygis A.Lukša mintimis nusikėlė į 1947-ųjų sausį, paties duotą priesaiką bei žinią apie išaiškintą išdavystę ir apie jų vado A.Baltūsio dėka pakeistą partizaninės veiklos kryptį. Kalbėtojas pasmerkė tariamą dabartinę demokratiją dėl neseniai surengto A.Sniečkaus gimimo šimtųjų metinių minėjimo, palinkėjo visiems drąsos, ryžto įgyvendinant tas idėjas, dėl kurių kovojo A.Baltūsis ir jo draugai.

Žuvusiojo sūnus Rimantas Baltūsis padėkojo jau penktąjį kartą susirinkusiems pagerbti jo tėvo. Pasak sūnaus, apmaudu, kad šiais laikais eilinis šmeižtas ir paskalos kurį laiką sutrukdė atsiimti Prezidento dekretu tėvui po mirties suteiktą garbingą apdovanojimą. Prisiminimų nuotrupomis pasidalino J.Juraitis, Tauro apygardos muziejaus darbuotojas A.Lelešius. Už laisvės gynėjams surengtą minėjimą gausiai jame dalyvavusiems padėkojo Pilviškių seniūnas V.Judickas. Po renginio žmonės buvo svetingai pakviesti prie arbatos puodelio į Pilviškių vidurinę mokyklą.Autorius:Birutė NENĖNIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2003/bn0211.html
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1448
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-06-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License