Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 4
Vartotojų: 2
wilmaui16 , julianat11

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Planų neišduodantis verslininkas piktinasi gandais

Eglė KVIESULAITIENĖ

Pilviškiečiai nerimauja 

Savo vardo viešai minėti nenorėjusi pilviškietė pasakojo, kad vienas garsiausių Pilviškių verslininkų šarvojimo salę ruošiasi įrengti kažkada buvusios kolūkio kontoros pastate. 

– Visai greta – gyvenamieji namai, pats miestelio centras, kaip ten atrodys, kai nuolat skambės gedulingos giesmės ir būriuosis ašarojantys žmonės, – svarstė pilviškietė. 

Moteris minėjo, jog bus rengiama 20 m² salė, taip pat laidojimo reikmenų parduotuvė. Anot pasipiktinusios pilviškietės, artimiausi pastato kaimynai subruzdę, renka parašus, tačiau nežino, kur reikėtų kreiptis. 


Kaimynė nesutiktų 

Nuvykę į Pilviškius tikėjomės pamatyti baigiamus įrengti laidojimo namus ir karingai nusiteikusius kaimynus. Tačiau pakalbinus žmones šie aiškino ne ką težiną, maža kas ką kalba. Tik artimiausio namo šeimininkė sakė girdėjusi gandus ir tikrai nepritarianti, kad kaimynystėje įsikurtų laidojimo paslaugų įmonė. 

– Jei kas rinktų parašus, pasisakyčiau prieš, – sakė jauna moteris ir nerimavo, jog sulaukus tokios įmonės kaimynystės kieme negalės net vaikai ramiai žaisti. Pati moteris sakė tokios iniciatyvos nesiėmusi ir negirdėjo, kad kas iš kaimynų rinktų parašus. 

Lentas prie medinio namo kalę darbininkai taip pat tvirtino nežiną, ką jų remontuojamame pastate ruošiasi įrengti savininkas, vienas žinomiausių Pilviškių verslininkų Gintautas Dunaitis. 


Nepageidavo konkurentų 

UAB „Gintvilma" direktorius G.Dunaitis, išgirdęs pilviškiečių nerimą, patvirtino nusipirkęs miesto centre riogsantį seną pastatą, šalia esantį garažų bloką ir dabar remontuojąs, kad nestovėtų miestelio centre lyg koks vaiduoklis. Verslininkas tikino namą įsigijęs dėl to, kad prieš pat jo bendrovei priklausančią parduotuvę „neišdygtų" konkurentų iš didžiųjų miestų prekybos centras. O tokių ketinimų jis girdėjęs. 

Ką rengsiąs remontuojamose patalpose, sakė dar nenusprendęs. Iki šiol merdėjęs pastatas kol kas visai neprimena nei gedulo įstaigos, nei verslo objekto. 


Verslininkui netrukdo 

Verslininkas tikino pastato projekto nekeitęs, tai ir leidimų ar projektavimo sąlygų nereikėję. Sklandančias šnekas, kad jis Vasario 16-osios gatvėje ruošiasi įrengti šarvojimo salę, verslininkas kol kas vadino paskalomis. Tačiau G.Dunaitis kategoriškai netvirtino, jog tokių paslaugų neteiksiąs. Juolab nesuprato, ko purkštauja pilviškiečiai. Juk tokias paslaugas teikianti įmonė miestelyje labai reikalinga. Dabar mirusieji šarvojami senojoje, beveik griūvančiomis lubomis bažnytėlėje, šalia kurios gyvena pats G.Dunaitis. 

– Kodėl man visai netrukdo nei laidotuvės, nei giesmės, – stebėjosi pilviškiečių nerimu verslininkas. – Tik sūnui neleidžiu garsiai muzikos leisti – tiek ir nepatogumo. 


Griežti reikalavimai 

G.Dunaitis teigė žinąs griežtus įstatymų reikalavimus steigiant laidojimo paslaugų įmonę. Anot jo, pernelyg arti yra tik Danguolės Bendaravičienės namas. Tačiau verslininkas mano reikalui esant su savininke susitartų, mat yra jos darbdavys. 

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos vyr. specialistas Saulytis Kurtinaitis patvirtino, jog miesto centre įsteigti laidojimo paslaugų įmonę nėra labai paprasta. Rajono architektas išduoda projektavimo sąlygų sąvadą, kuriame nurodyti visi reikalavimai. Vienas jų – sanitarinės apsaugos zona turi būti 100 metrų. Taigi artimiausias gyvenamasis namas negali būti arčiau nei per tokį atstumą. Tokios įmonės steigimas turi būti suderintas su Sveikatos apsaugos bei Aplinkos ministerijomis. Parengtą detalųjį planą privalu paskelbti spaudoje, kad galėtų apsvarstyti visuomenė. Šių normų nepaisiusiai vienai laidojimo paslaugomis besiverčiančiai įmonei Vilkaviškyje jau teko uždaryti įrengtą šarvojimo salę ir persikraustyti kitur. 


Kursto konkurentai 

Pilviškių seniūnijos vadovai mano, kad aistras dėl laidojimo paslaugų įmonės tarp pilviškiečių kursto konkurentai. Mat interesų čia turi ir vilkaviškiečiai, dabar sėkmingai teikiantys paslaugas palaikėje saliukėje. 

Seniūnija nesipriešintų, jei verslininkas įrengtų normalius laidojimo namus. Mat dabar netektį išgyvenantiems artimiesiems tiesiog nėra kur kultūringai pašarvoti velionį. Seniūnijos darbuotojai mano, kad dauguma pilviškiečių šiai idėjai nesipriešintų.
Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=1091
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 2016
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-06-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License