Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Parausių koplytėlėje gąsdina ne vaiduokliai

2014-02-18

Senoji Parausių kaimo (Pilviškių sen.) koplyčia kiekvienais metais tampa vandalų auka.

Pasakojamos šiurpios istorijos apie šią vietą pritraukia adrenalino trokštančius nuotykių ieškotojus, kurie kaskart nusiaubia į kultūros vertybių registrą įrašytą statinį.

Pastatas jau 2005 m. paskelbtas valstybės saugomu. Tačiau prie sienos prikaltas paveldo ženklelis vandalų neatbaido.

Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas sakė, kad kai atšils, koplytėlė, kaip ir kasmet, vėl bus tvarkoma.

– Baigiame užtverti naują tvorą, apgenėjome medžius, pavasarį prikalsime nulaužtą antrojo aukšto balkono, kur buvo vargonai, tvorelę, – sakė seniūnas. – Ne kartą tvarkėme ir altorių. Apeiginio karstelio jau neliko, kažkas sulaužė. Problema mums dėl to pastato. Vieta nuošali, tai važiuoja nuotykių ieškotojai, įsitikinę, kad ten vaidenasi, gąsdina vieni kitus. Tik didžiausi vaiduokliai ir yra jie patys.

Pastatas su ant sienų sukabintais senoviniais metaliniais vainikais yra net nerakinamas, kad atvažiavę smarkautojai neišlaužtų ir taip jau netvirtų durų.

– Kai buvau maža, gyvenau netoliese ir pamenu, kokia graži buvo koplytėlė, – pasakojo anksčiau Parausiuose gyvenusi moteris. – Ir balkonas stovėjo su gražiais raižytais turėklais, ir langai, ir durys buvo tvarkingai rakinamos. Vienu metu čia buvo pradėję rinktis kažkokie kitatikiai, bet greitai viskas nurimo. Tačiau niekada nebuvo baisu ten užeiti. Neseniai teko lankytis koplytėlėje, tai vaizdas išties šiurpus – viskas išdaužyta, apšiurę, sienos išpaišytos, antras aukštas, kur buvo pakyla, nugriautas.

Sakoma, jog kai norima pakenkti žmogui, užtenka apie jį paskleisti piktą gandą, ir kiti tuo patikės. Žmonės mano, kad taip atsitiko ir su Parausių kapinių Švč. Jėzaus širdies koplyčia. Vietiniai pasakoja, kad pokario metais gandą paskleidė komunistai. Esą bokšte partizanai laikę ginklus, o pelkėje nužudę jų bendražygį.

Iš tiesų ginklus čia 1947 m. slėpė šešiolikmečiai Pilviškių gimnazistai. Tačiau, kaip aprašyta knygoje „Suvalkijos kovų aidai", kovinėse operacijose dalyvauti jiems neleidęs pats apygardos vadas A. Baltūsis. Šis faktas taip apaugo gandais, kad pasiekė fantastikos lygį. Kiti pasakoja, kad koplyčioje gyvena greta plytinčiose pelkėse nuskandinto ruso dvasia.

Žmonės mano, jog norint koplyčiai, kaip kulto pastatui, grąžinti sakralumą, pirmiausia reikėtų iš jos išgabenti laidotuvių vainikus ir kitą šarvojimo atributiką, kuri mistifikuoja jos erdvę ir žadina aštrių pojūčių mėgėjų susidomėjimą.

Nuošaliai pastatyta Parausių kaimo koplytėlė traukia adrenalino mėgėjus.

Autorės nuotr.Autorius:Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=30260
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1956 | Raktažodžiai: Parausiai, Pilviškiai, istorija
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License