Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 7
Svečių: 5
Vartotojų: 2
ineseu3 , elnoraiu3

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Straipsnių kategorijoje: 313
Rodoma straipsnių: 11-20
Puslapiai: « 1 2 3 4 ... 31 32 »

Rūšiuoti pagal : Datą · Pavadinimą · Komentarus · Peržiūras
Apie Pilviškių kraštą.

2011-06-21

Vilkaviškio viešosios bibliotekos Ramoniškių filiale vyko kraštiečių kūrėjų – Kosto Miliausko ir Vidos Voveraitytės-Vosylienės – poezijos vakaras.

Prisistant svečius skaitytojams buvo primintas jų kelias į poezijos pasaulį.

Peržiūrų: 1625 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

©„Santaka"  2011-05-30

Andrius GRYGELAITIS

Praėjusį šeštadienį Vištyčio poilsiavietėje „Pušelė" kaip niekada garsiai klegėjo vaikų juokas, girdėjosi motociklų variklių ūžesys. Tądien Vilkaviškio baikerių klubas „Damselfly" šioje poilsiavietėje surengė Alksnėnų kaimo bendruomenės vaikų stovyklą.

„Pernai mūsų klubo atstovams teko dalyvauti Vilkaviškio policijos pareigūnų organizuotoje panašioje stovykloje padidintos rizikos grupės vaikams. Tuomet šis projektas tiek mums, tiek ten dalyvavusiam jaunimui paliko didžiulį įspūdį, todėl šiemet nusprendėme ir patys surengti kažką panašaus", – pasakojo „Damselfly" prezidentas Ramūnas Kašinskas.

Peržiūrų: 2689 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

©„Santaka"  2011-02-08

Andrius GRYGELAITIS

Jau beveik penkmetį Pilviškiuose veikiantis neformalaus ugdymo vaikų centras „Žvaigždutė", daugeliui geriau žinomas tiesiog „centriuko" vardu, kai kuriems vietiniams jaunuoliams tapo neatsiejama gyvenimo dalimi.

2006 m. kovo 19 d. įvyko pirmasis „centriuko" užsiėmimas. Idėja įsteigti neformalaus ugdymo vaikų centrą kilo dabartinei jo vadovei Irmai Puodžiukaitienei. „Pati užauginau tris dukras ir kai jauniausia iš jų man pasakė, jog jau viską žinanti, supratau, kad daugiau neturiu ką mokyti. Nusprendžiau bandyti padėti kitiems", – pirmąsias „Žvaigždutės" užuomazgas prisiminė I. Puodžiukaitienė.

Peržiūrų: 1821 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

©„Santaka"  2011-02-03

Jolanta MIŠKINYTĖ
Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos vyr. specialistė viešiesiems ryšiams

Neseniai baigta restauruoti vienintelė Lietuvoje išlikusi šešiakampės formos Antanavo medinė koplyčia. Šio liaudiškos statybos sakralinio paveldo paminklo atgaivinimas tapo svarbiu įvykiu Antanavo gyventojams.

Koplyčia restauruota stengiantis išsaugoti išlikusius autentiškus fragmentus. Antanaviškių džiaugsmą temdė tik tuščias altorius, iš kurio dar sovietmečiu pradingo paveikslas, vaizdavęs madoną su kūdikiu. Todėl Antanavo bendruomenės pirmininkė Reda Kneizevičienė kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą, prašydama padėti surasti šį kūrinį.

Peržiūrų: 2839 | | Komentarai (3)

Apie Pilviškių kraštą.

©„Santaka"  2010-08-07

Birutė NENĖNIENĖ

null

Po telefoninio pokalbio su žvalaus, jaunatviško balso pilviškiečiu Stasiu Narbutaičiu neabejojau, jog ir pravėrusi trobos duris sutiksiu pozity­viai mąstantį žmogų. 

Devyniasdešimt dvejų metų S. Narbutaitis su keleriais metais jaunesne žmona Marija išleido į gyvenimą tris sūnus. Visi jie padovanojo po po­rą anūkų, seneliai jau sulaukė ir proanūkio. 

Išsikalbėti linkęs Stasys noriai dalijosi tuo, ką pačiam teko patirti. Mo­teris vis mojo ranka ir šypsojosi iš vyro pastangų. Pasak jos, argi kam dabar įdomus jų gyvenimas?


Peržiūrų: 1900 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

©„Santaka"  2010-08-03

„Santakos" info.

Alksnėnų parapijos klebonas A. Kereišis pakvietė žmones šį ketvirtadienį susirinkti į talką – laukiant titulinių Žolinės atlaidų pasitvarkyti bažnyčią ir šventoriaus aplinką. 

Šiemet Alksnėnuose Žolinės (Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų) atlaidai bus švenčiami rugpjūčio 14 ir 15 dienomis. Abi dienas šv. Mišios bus aukojamos Mažučių koplytėlėje (pradžia – 10 val.) ir Alksnėnų bažnyčioje (12.30 val.) 

Peržiūrų: 2114 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

©„Santaka"  2010-03-20

Andrius GRYGELAITIS

Vilniuje vykusioje Kaziuko mugėje Alksnėnų kaimo ūkininkų Birutės bei Vito Navickų šeimos rankomis pagaminti rūkyti skilandžiai, lašiniai, dešros, kumpiai bei naminė duona sulaukė didžiulio lankytojų dėmesio. Kai kurie žmonės, vieną dieną nusipirkę kokio gaminio tik truputį paragauti, kitą dieną grįždavo įsigyti jau didesnio kiekio.

„Šiemet šventėje dalyvavome pirmą kartą ir nežinojome, ko tikėtis, tačiau viskam pasibaigus galiu drąsiai pasakyti, kad geresnio renginio net nebuvo galima įsivaizduoti", – pasakojo B. Navickienė. Paklausta, kaip kilo sumanymas dalyvauti Kaziuko mugėje, moteris prisiminė, jog kvietimą gavo prekiaudama sostinės ūkininkų turgeliuose, į kuriuos pateko visai atsitiktinai.


Peržiūrų: 3276 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

©„Santaka"  2010-02-18

Kęstutis BRAZYS
Pilviškių bendruomenės pirmininkas

Pilviškių miestelio bendruomenė susikūrė prieš septynerius metus. Pradžioje buvome tik aštuoniolika žmonių, o dabar esame jau 106 nariai. Kiekvienais metais mūsų gretos vis pasipildo.
Būdamas Pilviškių bendruomenės pirmininku galiu tik didžiuotis žmonėmis, kurie aukoja savo laisvalaikį ir prisideda prie miestelio gerovės ir kultūros renginių. Bendruomenei būtų sunku išsiversti be seniūnijos pagalbos, „Santakos" gimnazijos ir visų rėmėjų, kurie padeda surengti miestelio šventes.

Peržiūrų: 2669 | | Komentarai (2)

Apie Pilviškių kraštą.

„Santaka"  2010-01-07

Simona ZUJAUSKAITĖ, 6 klasės mokinė

Paežerių pagrindinė mokykla jau septintus metus vykdo tęstinį projektą „Šešupės baseino upių vandens kokybės savanoriškasis monitoringas".

Projekto dalyviai rūpinasi Šešupės kairiojo intako – Gulbino upelio ekologine būkle. Mūsų 6 klasės kolektyvas aktyviai dalyvauja šiame projekte, o mums vadovauja mokytoja Livija Šalaševičienė. Nuolat stebime upelio cheminius ir botaninius rodiklius, atliekame jų analizę, palyginimus.

Peržiūrų: 1822 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

Vilkaviškio rajono policijos komisariatas. 2009-11-19

Pilviškių saugios kaimynystės grupė pasigamino socialinio pobūdžio reklaminį stendą "Čia gyvena vieningi ir budrūs kaimynai. Čia veikia saugios kaimynystės grupė". Ir pasigamino ne tik sau, bet dar 10 kitoms rajono grupėms. Stendai bus iškabinti grupių veikimo teritorijose.


Peržiūrų: 2674 | | Komentarai (0)

Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Sekmadienis, 2022-01-23

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License