Diana PILYPAITYTĖ, Gintarė MOCKELIŪNAITĖ Pilviškių „Santakos“ gimnazijos 3 kl. moksleivės
Vasarą galima ne tik atostogauti, bet ir dirbti mokslinius darbus. Mes, Pilviškių „Santakos“ gimnazijos gimnazistės, tai darėme Neakivaizdinėje jaunųjų tyrėjų vasaros mokykloje.
Dar kovo mėnesį dalyvavome Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų nacionalinio etapo II ture. Ekologijos sekcijoje pristatėme tiriamąjį darbą, už kurį buvome apdovanotos II laipsnio diplomais.
Konkurso metu sužinojome, kad Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras rengia projektą „Būsiu mokslininkas“, kuriuo norima sukurti mokinių – jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemą.
Monika MURAŠKAUSKAITĖ Pilviškių „Santakos" gimnazijos 3 klasės mokinė
Pilviškių „Santakos" gimnazijos moksleiviai praėjusiais mokslo metais pasiekė puikių rezultatų, dalyvaudami įvairioje aplinkosaugos veikloje.
Jungtinėje sveikatinimo programoje „Marijampolės apskrities šachtinių šulinių vandens kokybės savanoriškasis monitoringas" ir Šešupės baseino moksleivių gamtininkų IX konferencijoje tapome nugalėtojais.
Mums ir visiems kitiems prizininkams buvo pažadėta kelionė į Lenkiją.
Pilviškiuose – turnyras „Vilkaviškio šaulys“Šeštadienį į jau tradiciniu tapusį šaudymo iš pneumatinių šautuvų turnyrą „Vilkaviškio šaulys“, kurį organizavo Jaunųjų tautininkų organizacija (JTO), susirinko nemažas būrys jaunimo, panorusio išbandyti akies taiklumą. Dalyvių sulaukta iš įvairių Vilkaviškio rajono kampelių, taip pat ir iš Kauno.
Turnyras vyko Pilviškiuose, aikštėje, kur vyksta miestelio šventės. Nors sinoptikai buvo žadėję prastą orą, renginio dalyviams sušalti neleido gan dažnai iš debesų skraistės pasirodanti saulė bei kareiviška košė ir karšta arbata, kuria pasirūpino Marijampolės apskrities šaulių 4-osios rinktinės Pilviškių šaulių 4-oji kuopa ir jos jaunimas.
Praeitą penktadienį Pilviškiuose prasidėjusi ir Juodupių kaime pratęsta edukacinė pilietinio bei tautinio ugdymo programa „Vardan Lietuvos" sutraukė daugybę jaunimo ir mokytojų iš visos apskrities mokyklų. Atvyko buvę tremtiniai, partizanai, jų ryšininkai, šeimų nariai, šauliai. Dalyvavo Seimo narys Algirdas Butkevičius, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų vadas brigados generolas Jonas Vytautas Žukas, kiti kariuomenės vadai, Lietuvos šaulių sąjungos vadas Juozas Širvinskas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Antanas Lukša, daug kitų garbių svečių.
Renginys buvo skirtas 1947 metų sausio 15–16 d. Nadrausvės ir Juodupių kaimuose įvykusiam Lietuvos partizanų apygardų vadų ir atstovų pirmajam suvažiavimui atminti. Organizatoriai – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Marijampolės filialas.
Rugsėjo 11 dieną Pilviškių seniūnijoje vyks patriotinis-pilietinis renginys, kurį organizuoja Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Marijampolės filialas. Šios sąjungos filialo pirmininko pavaduotojas ir LPKTS apskrities koordinatorius bei Tauro apygardos partizanų vado pavaduotojas Vytautas Raibikis redakcijai plačiau papasakojo apie šio renginio programą.
Jau antrąjį rugpjūtį Vilkaviškio menininkus pas savo močiutę į Bebrininkus pakviečia paviešėti Monika Gustaitytė. Kai gamta ir menas susilieja, būna išties nuostabu.
Jaunieji menininkai susitiko Šešupės vingiais išraizgytame kampelyje, kur daugybė augmenijos ir gaivus besibaigiančios vasaros dvelksmas bei žolynų kvapas suteikia norą kurti. Visi sukviestieji – buvę Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro dailės studijos auklėtiniai. Kai kurie dar mokosi, kiti jau baigę studijas Vilniuje ar Kaune.
Sekmadienį pilviškiečiui Simui Kudirkai buvo iškilmingai įteiktas dar Prezidento Valdo Adamkaus dekretu įteisintas apdovanojimas – Vyčio kryžiaus ordino Komandoro kryžius. Šis garbingas apdovanojimas skirtas už beatodairišką drąsą ir ypatingą dvasios stiprybę priešinantis sovietiniam okupaciniam režimui bei ginant žmogaus teises okupuotoje Lietuvoje.
Dekretą dėl S. Kudirkos apdovanojimo Prezidentas V. Adamkus pasirašė dar pernai lapkritį. Vyčio kryžiaus ordino Komandoro kryžius pilviškiečiui turėjo būti įteiktas lapkričio 23-iąją – Lietuvos kariuomenės dieną. Tačiau tuomet S. Kudirka į Prezidentūrą negalėjo nuvykti dėl sušlubavusios sveikatos.
Penktadienį Bebrininkų kaime (Pilviškių sen.) vykusiose melžėjų varžytuvėse dalyvės ir organizatoriai vėl sveikino antrus metus tą pačią renginio nugalėtoją – Editą Didžiulienę iš Matlaukio kaimo.
Šįmet į Lietuvos veterinarijos akademijos Josifo Taco melžimo mokymo centro, Vilkaviškio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus ir Pieno gamintojų asociacijos Vilkaviškio skyriaus organizuotą konkursą daug pretendentų nebuvo. Nors dovanos buvo tikrai vertingos, bet, pasak pagrindinio renginio organizatoriaus, asociacijos rajono skyriaus pirmininko Albino Šneiderio, nei mikrobangų krosnelės, nei mobilieji telefonai ir piniginiai prizai naujų veidų į konkursą nepriviliojo.
Po sėkmingai pavykusių švenčių malonūs įspūdžiai ilgai išlieka atmintyje, išblukindami tuos sunkumus, su kuriais teko susidurti siekiant užsibrėžto tikslo. Tai pasakytina ir apie pirmąkart Alksnėnų kaimo bendruomenės iniciatyva organizuotą vasaros šventę, skirtą Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti. Jau beveik prieš metus bendruomenės pirmininkė Janina Juraitienė planavo, kad šventė turėtų vykti didžiausių parapijos atlaidų – Žolinės – dieną. Prieš gerą pusmetį parapijos klebonas Antanas Kereišis pasisiūlė bendradarbiauti rengiant kaimui šventę ir užkvietė pažįstamus saviveiklininkus iš Kalvarijos ir Šakių savivaldybių.
Žurnalas „Veidas“ paskelbė visų Lietuvos gimnazijų ir vidurinių mokyklų reitingą. Savaitraštis šeštus metus sustato mokyklas į eilę pagal tai, kiek tos ugdymo įstaigos abiturientų baigė mokyklą ir kiek įstojo pagal pirmą savo pasirinkimą į Lietuvos ar užsienio universitetus. Pagal šį rodiklį kiekvienais metais tam tikrose vietose atsiduria ir mūsų rajono gimnazijos bei vidurinės mokyklos. Dar atostogaujantys ir nespėję susipažinti su reitingu mokyklų vadovai tiek ankstesniais metais, tiek ir šiais laikosi nuomonės, jog šitokio vertinimo nereikia priimti kaip laimę ar skaudų nusivylimą. Juk kiekvienais metais išleidžiamos skirtingų gabumų ir motyvacijų abiturientų laidos. Be to, dalis abiturientų įstoja į aukštąsias mokyklas patekę „ne pirmu bandymu“. Tai juk irgi sveikintina. Kita dalis jaunų žmonių, baigę vidurinę mokyklą, nėra tikri dėl savo apsisprendimo ir įstoja mokytis vėliau.