Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 7
Svečių: 5
Vartotojų: 2
elnoraiu3 , sophiecs2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Straipsnių kategorijoje: 313
Rodoma straipsnių: 21-30
Puslapiai: « 1 2 3 4 5 ... 31 32 »

Rūšiuoti pagal : Datą · Pavadinimą · Komentarus · Peržiūras
Apie Pilviškių kraštą.

„Santaka”  2009 m. Spalio 15 d. Ketvirtadienis.

Diana PILYPAITYTĖ, Gintarė MOCKELIŪNAITĖ 
Pilviškių „Santakos“ gimnazijos
3 kl. moksleivės

Vasarą galima ne tik atostogauti, bet ir dirbti mokslinius darbus. Mes, Pilviškių „Santakos“ gimnazijos gimnazistės, tai darėme Neakivaizdinėje jaunųjų tyrėjų vasaros mokykloje.

Dar kovo mėnesį dalyvavome Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų nacionalinio etapo II ture. Ekologijos sekcijoje pristatėme tiriamąjį darbą, už kurį buvome apdovanotos II laipsnio diplomais.

Konkurso metu sužinojome, kad Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras rengia projektą „Būsiu mokslininkas“, kuriuo norima sukurti mokinių – jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemą.Peržiūrų: 2028 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

„Santaka”  2009 m. Spalio 13 d. Antradienis.

Monika MURAŠKAUSKAITĖ
Pilviškių „Santakos" gimnazijos 3 klasės mokinė

10

Pilviškių „Santakos" gimnazijos moksleiviai praėjusiais mokslo metais pasiekė puikių rezultatų, dalyvaudami įvairioje aplinkosaugos veikloje.

Jungtinėje sveikatinimo programoje „Marijampolės apskrities šachtinių šulinių vandens kokybės savanoriškasis monitoringas" ir Šešupės baseino moksleivių gamtininkų IX konferencijoje tapome nugalėtojais.

Mums ir visiems kitiems prizininkams buvo pažadėta kelionė į Lenkiją.

Peržiūrų: 1806 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

„Santaka”  2009 m. Spalio 10 d. Šeštadienis.

Rimvydas ŽIEMYS

Pilviškiuose – turnyras „Vilkaviškio šaulys“Šeštadienį į jau tradiciniu tapusį šaudymo iš pneumatinių šautuvų turnyrą „Vilkaviškio šaulys“, kurį organizavo Jaunųjų tautininkų organizacija (JTO), susirinko nemažas būrys jaunimo, panorusio išbandyti akies taiklumą. Dalyvių sulaukta iš įvairių Vilkaviškio rajono kampelių, taip pat ir iš Kauno.

Turnyras vyko Pilviškiuose, aikštėje, kur vyksta miestelio šventės. Nors sinoptikai buvo žadėję prastą orą, renginio dalyviams sušalti neleido gan dažnai iš debesų skraistės pasirodanti saulė bei kareiviška košė ir karšta arbata, kuria pasirūpino Marijampolės apskrities šaulių 4-osios rinktinės Pilviškių šaulių 4-oji kuopa ir jos jaunimas.

Peržiūrų: 2681 | | Komentarai (2)

Apie Pilviškių kraštą.

„Santaka”  2009 m. Rugsėjo 15 d. Antradienis.

Birutė NENĖNIENĖ

Praeitą penktadienį Pilviškiuose prasidėjusi ir Juodupių kaime pratęsta edukacinė pilietinio bei tautinio ugdymo programa „Vardan Lietuvos" sutraukė daugybę jaunimo ir mokytojų iš visos apskrities mokyklų. At­vyko buvę tremtiniai, partizanai, jų ryšininkai, šeimų nariai, šauliai. Dalyvavo Seimo narys Algirdas Butkevičius, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų vadas bri­gados generolas Jonas Vytautas Žukas, kiti kariuomenės vadai, Lietu­vos šaulių sąjungos vadas Juozas Širvinskas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Antanas Lukša, daug kitų garbių sve­čių.

Renginys buvo skirtas 1947 metų sausio 15–16 d. Nadrausvės ir Juodu­pių kaimuose įvykusiam Lietuvos partizanų apygardų vadų ir atstovų pirmajam suvažiavimui atminti. Organizatoriai – Lietuvos politinių kali­nių ir tremtinių sąjungos Marijampolės filialas.


Peržiūrų: 3444 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

„Santaka”  2009 m. Rugsėjo 8 d. Antradienis.

Birutė NENĖNIENĖ

Rugsėjo 11 dieną Pilviškių seniūnijoje vyks patriotinis-pilietinis rengi­nys, kurį organizuoja Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Marijampolės filialas. Šios sąjungos filialo pirmininko pavaduotojas ir LPKTS apskrities koordinatorius bei Tauro apygardos partizanų vado pa­vaduotojas Vytautas Raibikis redakcijai plačiau papasakojo apie šio renginio programą.

Peržiūrų: 2305 | | Komentarai (1)

Apie Pilviškių kraštą.

"Santaka"  2009 m. Rugsėjo 3 d. Ketvirtadienis.

Stasė ZELINAUSKAITĖ

Jau antrąjį rugpjūtį Vilkaviškio menininkus pas savo močiutę į Bebrinin­kus pakviečia paviešėti Monika Gustaitytė. Kai gamta ir menas susilie­ja, būna išties nuostabu.

Jaunieji menininkai susitiko Šešupės vingiais išraizgytame kampelyje, kur daugybė augmenijos ir gaivus besibaigiančios vasaros dvelksmas bei žolynų kvapas suteikia norą kurti. Visi sukviestieji – buvę Vilkaviš­kio vaikų ir jaunimo centro dailės studijos auklėtiniai. Kai kurie dar mokosi, kiti jau baigę studijas Vilniuje ar Kaune.

Peržiūrų: 3182 | | Komentarai (1)

Apie Pilviškių kraštą.

„Santaka”  2009 m. Rugsėjo 1 d. Antradienis.

Eglė KVIESULAITIENĖ

null

Sekmadienį pilviškiečiui Simui Kudirkai buvo iškilmingai įteiktas dar Prezidento Valdo Adamkaus dekretu įteisintas apdovanojimas – Vyčio kryžiaus ordino Komandoro kryžius. Šis garbingas apdovanojimas skir­tas už beatodairišką drąsą ir ypatingą dvasios stiprybę priešinantis so­vietiniam okupaciniam režimui bei ginant žmogaus teises okupuotoje Lietuvoje. 

Dekretą dėl S. Kudirkos apdovanojimo Prezidentas V. Adamkus pasira­šė dar pernai lapkritį. Vyčio kryžiaus ordino Komandoro kryžius pilviš­kiečiui turėjo būti įteiktas lapkričio 23-iąją – Lietuvos kariuomenės die­ną. Tačiau tuomet S. Kudirka į Prezidentūrą negalėjo nuvykti dėl sušlu­bavusios sveikatos.

Peržiūrų: 1733 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

„Santaka”  2009 m. Rugpjūčio 25 d. Antradienis.

Kristina VAITKEVIČIENĖ

null

Penktadienį Bebrininkų kaime (Pilviškių sen.) vykusiose melžėjų varžy­tuvėse dalyvės ir organizatoriai vėl sveikino antrus metus tą pačią ren­ginio nugalėtoją – Editą Didžiulienę iš Matlaukio kaimo. 

Šįmet į Lietuvos veterinarijos akademijos Josifo Taco melžimo moky­mo centro, Vilkaviškio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus ir Pie­no gamintojų asociacijos Vilkaviškio skyriaus organizuotą konkursą daug pretendentų nebuvo. Nors dovanos buvo tikrai vertingos, bet, pa­sak pagrindinio renginio organizatoriaus, asociacijos rajono skyriaus pirmininko Albino Šneiderio, nei mikrobangų krosnelės, nei mobilieji te­lefonai ir piniginiai prizai naujų veidų į konkursą nepriviliojo.


Peržiūrų: 2676 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

„Santaka”   2009 m. Rugpjūčio 22 d. Šeštadienis.

Birutė NENĖNIENĖ

null

Po sėkmingai pavykusių švenčių malonūs įspūdžiai ilgai išlieka atminty­je, išblukindami tuos sunkumus, su kuriais teko susidurti siekiant užsi­brėžto tikslo. Tai pasakytina ir apie pirmąkart Alksnėnų kaimo bendruo­menės iniciatyva organizuotą vasaros šventę, skirtą Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti. 
Jau beveik prieš metus bendruomenės pirmininkė Janina Juraitienė pla­navo, kad šventė turėtų vykti didžiausių parapijos atlaidų – Žolinės – dieną. Prieš gerą pusmetį parapijos klebonas Antanas Kereišis pasisiū­lė bendradarbiauti rengiant kaimui šventę ir užkvietė pažįstamus savi­veiklininkus iš Kalvarijos ir Šakių savivaldybių.

Peržiūrų: 4374 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

„Santaka”   2009 m. Rugpjūčio 20 d. Ketvirtadienis.

Birutė NENĖNIENĖ

Žurnalas „Veidas“ paskelbė visų Lietuvos gimnazijų ir vidurinių mokyk­lų reitingą. 
Savaitraštis šeštus metus sustato mokyklas į eilę pagal tai, kiek tos ug­dymo įstaigos abiturientų baigė mokyklą ir kiek įstojo pagal pirmą sa­vo pasirinkimą į Lietuvos ar užsienio universitetus. 
Pagal šį rodiklį kiekvienais metais tam tikrose vietose atsiduria ir mū­sų rajono gimnazijos bei vidurinės mokyklos. 
Dar atostogaujantys ir nespėję susipažinti su reitingu mokyklų vadovai tiek ankstesniais metais, tiek ir šiais laikosi nuomonės, jog šitokio ver­tinimo nereikia priimti kaip laimę ar skaudų nusivylimą. Juk kiekvie­nais metais išleidžiamos skirtingų gabumų ir motyvacijų abiturientų lai­dos. Be to, dalis abiturientų įstoja į aukštąsias mokyklas patekę „ne pirmu bandymu“. Tai juk irgi sveikintina. Kita dalis jaunų žmonių, bai­gę vidurinę mokyklą, nėra tikri dėl savo apsisprendimo ir įstoja moky­tis vėliau.

Peržiūrų: 1716 | | Komentarai (0)

Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Sekmadienis, 2022-01-23

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License