Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 8
Svečių: 7
Vartotojų: 1
elnoraiu3

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Straipsnių kategorijoje: 313
Rodoma straipsnių: 31-40
Puslapiai: « 1 2 3 4 5 6 ... 31 32 »

Rūšiuoti pagal : Datą · Pavadinimą · Komentarus · Peržiūras
Apie Pilviškių kraštą.

„Santaka”  2009 m. Rugpjūčio 8 d. Šeštadienis.

Birutė NENĖNIENĖ

null

Po savaitės bus švenčiama Žolinė. Tai naujausia Seimo sprendimu įtei­sinta valstybinė šventė. Šiemet rugpjūčio 15-oji sutampa su šeštadie­niu, todėl paskutiniąją didesnę vasaros šventę, dėkodami už laukų, dar­žų, sodų gėrybes, galėsime minėti tik įprastas dvi savaitgalio dienas. 

Atlaidų iškilmės 
Žolinė – Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė – Lietuvoje neat­siejama nuo iškilmių bažnyčioje, katalikiškų apeigų, žolynų šventini­mų. 
Mūsų rajone Žolinės atlaidai būna Bartninkų parapijos bažnyčioje, bet nuo seno plačiausiai žinomi vykstantieji Alksnėnuose.


Peržiūrų: 3075 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

„Santaka” 2009 m. Liepos 28 d. Antradienis.

Eglė MIČIULIENĖ

null

Praėjusią savaitę į redakciją užsuko Mažučių kaimo (Pilviškių sen.) gyventojas Žydrūnas Medelis bei jo sugyventinė Žaneta Žakienė. Jie norėjo išsakyti nuomonę apie neva netinkamą pareigūnų elgesį.

Peržiūrų: 3287 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

"Respublika" 2009 liepos mėn. 27 d. 09:25:11

Respublika.lt, ELTA inf.

null

Vilkaviškio rajono Mažučių kaime degė medinė koplyčia. Per gaisrą išdegė dalis koplyčios sienos, apdegė lubos, trūko lango stiklas.

Peržiūrų: 1736 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

"Santaka"   2009 m. Liepos 23 d. Ketvirtadienis.

Antanas ŽILINSKAS 
Vilkaviškio krašto muziejaus direktorius

null

Prieš šimtą metų, 1909 m. liepos 12 d., išėjo pirmasis JAV lietuvių dienraščio „Draugas“ numeris. Garbingą istoriją turintis laikraštis atlaikė laiko audras ir toliau džiugina skaitytojus tiek už Atlanto, tiek Lietuvoje. 

Peržiūrų: 2028 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

Internete netyčia užtikau senoką, bet aktualumo dar nepraradusį laikraščio „Respublika” 2005m. liepos 25d. straipsnį „Karštymečiu kiaulių kaimynystė tapo nepakeliama”, parašytą Dalios Bycienės.

Nors nuo straipsnio pasirodymo praėjo 4 metai, tačiau bet kuris pilviškietis ir dabar gali patvirtinti, kad kai papučia vakarinis vėjas, „Balčiūnai” „aromatizuoja” Pilviškių gyvenimą „maloniu” kiaulių srutų kvapu.

Kadangi vakarinis vėjas pas mus yra vyraujantis, pakvėpuokime „kiauliškais” aromatais ir prisiminkim, ką rašė „Respublika” prieš keturis metus.

Peržiūrų: 1589 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

"Santaka" 2009 m. Liepos 11 d. Šeštadienis.

„Santakos“ inf.

null

Liepos 3 d. Vilniuje, aikštėje priešais Vyriausybės rūmus, buvo atidengtas paminklas dr. Vincui Kudirkai. 

Iškilmėse dalyvavo Lietuvos Prezidentas V. Adamkus, Ministras Pirmininkas A. Kubilius, prof. europarlamentaras V. Landsbergis, dr. V. Kudirkos atminimo įamžinimo komisijos nariai. Įvairių tautinių, patriotinių organizacijų nariai, tremtiniai ir politiniai kaliniai paminklo papėdėje susikūrė nedidelį laužą ir ilgai dainavo Atgimimo laikų dainas. 

Peržiūrų: 1534 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

nullJonai buvo ramūs 

Joninių naktį patruliavę pareigūnai didesnių nusikaltimų neužfiksavo. 

Į policiją kreipėsi tik vienas Joninių naktį nukentėjęs pilietis. Apie 2 val. visai prie namų 27-erių pilviškietį D. Š. sumušė iš matymo pažįstamas asmuo. Nederamai besielgusiems viešoje vietoje keliems pilviškiečiams pareigūnai surašė administracinės teisės pažeidimo protokolus ir nubaudė juos 100 litų baudomis. Dar keturi piliečiai naktį dėl girtumo praleido laikinojo sulaikymo kameroje. Tačiau, anot pareigūnų, Jonų tarp jų nebuvo. 

Peržiūrų: 1554 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

"Santaka"  2009 m. Birželio 25 d. Ketvirtadienis.

Eglė MIČIULIENĖ

null

„Lango“ puslapyje buvo rašyta, kaip Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokiniai su dailės mokytoja Vaidute Diržiuviene Lietuvos tūkstantmečiui pagamino 18 metrų juostą iš tūkstančio popierinių lelijų. 
V. Diržiuvienė tuomet pasakojo, jog baltų lelijų juosta vėliau bus išformuota ir iš popierinių gėlių pagaminti popieriniai gyvybės medžiai. Juos, atvykusi į Dainų šventę, rankose neš Pilviškių gimnazijos šokėjų delegacija.

Peržiūrų: 3651 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

nullAntradienį Pilviškių krašto ūkininkas pasigedo dyzelino. 
Pasodos kaime (Pilviškių sen.) dirbtuves turintis ūkininkas P. B. jose laiko techniką – kombainą bei sunkiasvorį „Kamaz“. Kada tiksliai kuru užpildytą techniką aptiko vagišiai, šeimininkas pasakyti negali. Tačiau antradienio rytą pabandęs ją užkurti, šeimininkas pastebėjo, kad iš traktoriaus bei sunkvežimio išleisti degalai – apie 300 litrų žymėto dyzelino. Žala – 600 litų.

Peržiūrų: 1413 | | Komentarai (0)

Apie Pilviškių kraštą.

"Santaka"  2009 m. Birželio 16 d. Antradienis.

Kristina VAITKEVIČIENĖ

null

Penktadienio rytą prie Pilviškių cukrinių runkelių supirkimo punkto būriavosi Vilkaviškio ir Šakių rajonų žemdirbiai. Juos čia sukvietė naujai išsirinkta žemės ūkio kooperatyvo „Suvalkijos cukriniai runkeliai“ valdyba ir jos pirmininkas Juozas Valaitis. Pirmiausia buvo išklausyta ūkininkų nuomonė, o tada susėsta prie stalo su Kėdainių cukraus fabriko vadovu Sauliumi Mozeriu ir punkto vedėju Juozu Kokanskiu.

Peržiūrų: 2462 | | Komentarai (0)

Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Šeštadienis, 2021-10-23

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License